BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimas ir dalijimasis gerąja patirtimi ypač svarbūs

Data

2021 02 23

Įvertinimas
0
Suomija Lietuva shutterstock_274020131.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuotoliniu būdu kalbėjosi su Suomijos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą.

„Dvišaliai Lietuvos ir Suomijos santykiai vystosi puikiai, tačiau galėtume dažniau pasinaudoti gerąja ne tik Suomijos, bet ir kitų Šiaurės Europos šalių patirtimi, ypatingai švietimo reformos ir inovacijų srityse“, – sakė Premjerė.

Pokalbyje taip pat aptarti aktualūs Europos Sąjungos ir regioninės darbotvarkės klausimai, ekonomikos atsigavimo bei skatinimo priemonės, žalioji darbotvarkė ir skaitmenizacija.

Neseniai vykusiame Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės pokalbyje su Suomijos premjere Sanna Mirella Marin sutarta stiprinti bendradarbiavimą COVID-19, ekonomikos atsigavimo ir kitais svarbiausiais klausimais. Suomija kartu su kitomis Šiaurės Europos valstybėmis tebėra svarbiausia Lietuvos partnerė Baltijos jūros regione. Vertinama intensyvi ir dinamiška ekonominė partnerystė, bendradarbiavimas NB8 formatu.

Visada buvo labai svarbi Suomijos pozicija ir parama dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, toliau būtina nedelsiant įgyvendinti visas branduolinės saugos ir aplinkosaugos rekomendacijas.

Šiemet sukanka 30 metų nuo Lietuvos ir Suomijos diplomatinių santykių atkūrimo ir 100 metų nuo jų užmezgimo.