BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Lietuvos pranašumas – greitis ir lankstumas, inovatyvumas ir kokybė

Data

2021 11 30

Įvertinimas
0
LRVK_20211130-6.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Metų ekonomikos forume, kurio tema – „Kaip neatsilikti konkurencingumo greitkelyje: sparti transformacija ir skaitmeninimas“.

„Konkurencingumo sąvoka evoliucionuoja, keičiantis Lietuvos ekonomikos struktūrai, ir ateities šalies konkurencingumas bus kitoks, negu buvo prieš 20 metų. Per pastaruosius du dešimtmečius valstybės ekonomika patyrė stulbinančią transformaciją: BVP vienam gyventojui, nesiekęs pusės Europos Sąjungos vidurkio, praeitais metais išaugo iki 87 proc. ES vidurkio. Pagal Tarptautinio valiutos fondo klasifikaciją esame tapę viena iš 39 „pažengusių ekonomikų“ (advanced economies) pasaulyje. Tad tęsiantis konvergencijai su Vakarų Europa, mūsų ekonomikos konkurencingumo pagrindas turi keistis – kitaip įstrigsime vidutinių pajamų spąstuose“, – pabrėžė premjerė.  

Pasak Vyriausybės vadovės, nedideliais kaštais grįstas konkurencingumas nėra tvarus ir, mėgindama konkuruoti mažais atlyginimais, Lietuvos ekonomika pralaimi konkurencijoje dėl darbuotojų.

Tad trumpuoju ar vidutiniu laikotarpiu pranašumo šaltiniai gali būti greitis ir lankstumas. Tam reikia stiprių ir kompetentingų institucijų, teikiančių viešąsias paslaugas. Lietuva juda į priekį su viešojo administravimo reforma. Verslo palaikymas šiai reformai yra labai svarbus.

Vyriausybės vadovė pabrėžė prieigos prie atvirų duomenų svarbą. Statistikos departamente prieš beveik dvejus metus pradėtas Valstybės duomenų valdysenos projektas aprūpina Vyriausybę patikimais duomenimis, kurių reikia norit suprasti situaciją ir priimti sprendimus. Toliau plečiami Statistikos departamento pajėgumai ir matysime gausėjančius duomenų rinkinius, prasmingus tiek Vyriausybei, tiek verslui.  

Investicijoms į informacines technologijas per metus išleidžiame daugiau kaip 200 mln. eurų, tačiau nebūname patenkinti sukuriamomis sistemomis ir teikiamomis paslaugomis. Vyriausybė įkūrė Kompetencijų centrą, kuris koordinuos šią sritį, taigi turėsime mažiau dubliavimų, daugiau prasmingesnių ir geriau į tikslą nutaikytų investicijų.
 
„Kad neatsiliktume tame „konkurencingumo greitkelyje“, savo ribotus išteklius turėsime investuoti išmintingai. Imame konkuruoti su stipriausiomis šalimis, kurios turi ir įdirbį, ir daugiau išteklių. Proveržio turėsime siekti nesiblaškydami, pasirinkdami keletą sričių. Startavo misijomis grįstų inovacijų bandomasis projektas, kuris, tikiuosi, padės sustyguoti gerai veikiantį inovacijų procesą“, – pabrėžė premjerė.