BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: nežinau, ar yra labiau tradicinių vertybių nei mamos ar tėčio kova už savo vaiko orumą

Data

2022 05 15

Įvertinimas
0
LRVK20220515-2.jpg

Sekmadienį minint Tarptautinę šeimos dieną, premjerė Ingrida Šimonytė Vilniuje dalyvavo renginyje „Visos šeimos svarbios“, skirtame pagerbti visas bendrą gyvenimą kartu puoselėjančias Lietuvos šeimas. 

„Visada laikiausi nuomonės, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kas jam yra šeima, nes visų politikų bandymai apibrėžti, kas yra meilė, grožis ar teisingumas yra pasmerkti nesėkmei. Vis dėlto kai šalyje, kurioje sprendimus dėl partnerystės įteisinimo palaiko tiek parlamento, tiek Vyriausybės vadovės, šių sprendimų priimti nepavyksta, suprantu, kad kažko vis dar esu nepadariusi, kažko nepadarėme turbūt mes visi. Tačiau tikiu, kad gyvenimas nenumaldomai žengia į priekį ir prieš kurį laiką neakivaizdžiais atrodę dalykai gana greitai tampa akivaizdžiais vis didesniam būriui žmonių. Nėra lengva, esama žmonių, kurie nuoširdžiai įsitikinę, kad nieko nereikia, svarbiausia – „nelįskite į akis“. Kažkada nelįsti į akis sakė moterims, kažkada – neįgaliesiems ir daugybei kitų visuomenė grupių. Šiandien apie tai nė nediskutuojame“, – sakė premjerė. 

Ministrė Pirmininkė pažymėjo, kad visos šeimos Lietuvoje turėtų gyventi jausdamosis oriai bei saugiai, kurdamos savo ateitį tomis pačiomis bendromis teisėmis. Vyriausybės vadovė taip pat išsakė paramą drąsioms mamoms ir tėvams, kurie gina savo vaikus, priklausančius LGBTQ bendruomenei, pažymėjo jų įkvepiantį ryžtą.  

„Nežinau, ar yra kokia nors labiau tradicinė vertybė negu mamos ar tėčio kova už savo vaiko orumą, už tai, kad jis nebūtų žeminamas ir niekinamas. Noriu jums išreikšti didžiausią pagarbą už jūsų drąsą, pasiryžimą netylėti. Už tai, kad esate mamos ir tėčiai tradicine šio žodžio prasme“, – sakė premjerė.