BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė padėkojo Vokietijos kanclerei A. Merkel už lyderystę

Data

2021 12 10

Įvertinimas
0
photo_2855502.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai padėkojo Vokietijos kanclerei Angelai Merkel už lyderystę ir milžinišką asmeninį indėlį, siekiant stipresnės Europos Sąjungos ir veiksmingai funkcionuojančių transatlantinių ryšių.  

„Šešiolika Jūsų kadencijos metų buvo pažymėti krizių ir iššūkių, kurie kėlė grėsmę Europos gerovei ir saugumui. Pamatinė Jūsų nuostata siekti solidaraus ir vieningo Europos atsako į juos padarė mus visus stipresnius ir labiau pasitikinčius savo Sąjunga. Vokietijos prisiimta atsakomybė vadovauti NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje buvo istorinės reikšmės sprendimas, parodęs Aljanso įsipareigojimų tvirtumą“, – sakoma premjerės laiške.  

I. Šimonytė pabrėžė, kad vertina A. Merkel asmeninį dėmesį Rytų partnerystei, paramą Ukrainai Rusijos agresijos akivaizdoje ir solidarumą su Lietuva ir kitomis valstybėmis, atremiant  Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę ataką prieš Europos Sąjungą.

„Esu tikra, kad Jūsų palikimas ir toliau lems Vokietijos lyderystę, skatinant Europos žmonių ir valstybių bendradarbiavimą, sprendžiant beprecedenčius pandemijos ir klimato kaitos iššūkius, atsakant į tebesitęsiančias saugumo grėsmes, stiprinant transatlantinį ryšį ir toliau kuriant vertybėmis bei solidarumu grįstą Europos ateitį“, – teigiama Vyriausybės vadovės laiške.