BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pagerbė Popiežiaus emerito Benedikto XVI atminimą

Data

2023 01 03

Įvertinimas
0
LRVK20230103-3.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį, sausio 3 d., Apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pagerbė Popiežiaus emerito Benedikto XVI atminimą ir pasirašė užuojautų knygoje.

„Vienas žymiausių XX a. pab. – XXI a. pr. teologų mokslininkų ir pokyčių Romos katalikų bažnyčioje skatintojų buvo artimas Lietuvos žmonėms. Jo išmintis ne tik žavėjo intelektualus, bet ir teikė viltį sovietų priespaudoje gyvenantiems, kad šviesa nugali tamsą, tiesa – melą. Ne viena krikščionių karta visame pasaulyje užaugo skaitydama popiežiaus Benedikto mintis. Šiandienos pasaulis ir šiandienos žmogus popiežiaus Benedikto mokyme visada buvo dėmesio centre, jis troško padėti prasmės ieškančiam žmogui, neleisti įklimpti į dvasinę tuštumą.

„Neteisingumo, blogio tikrovės negalima tiesiog ignoruoti, atidėti į šalį. Ją būtina įveikti ir nugalėti. Tiktai šitai iš tikrųjų reiškia gailestingumą“, – šie popiežiaus Benedikto žodžiai šiandieninio Rusijos brutalaus karo prieš Ukrainą akivaizdoje yra ypač aktualūs. Lietuvos žmonės ilgai prisimins šviesų popiežiaus Benedikto XVI atminimą ir Jo paties gyvenimo pavyzdžiu skleistą tikėjimo viltį“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Popiežius Benediktas XVI vadovavo Romos Katalikų Bažnyčiai nuo 2005 m. iki atsistatydinimo 2013 m.