BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: pandemija – galimybė problemas spręsti greičiau

Data

2021 05 20

Įvertinimas
0
Lietuvos Davosas.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė skaitė pranešimą konferencijoje „Lietuvos Davosas 2021“, jame apžvelgė valstybės raidos tendencijas, svarbiausius Vyriausybės prioritetus, verslo bei ekonomikos potencialo didinimo perspektyvas.

„Pandemija tik išryškino sistemines problemas ir ši situacija gali tik suteikti pagreitį jas spręsti efektyviai.  Turime plėtoti tvarią ekonomiką, kuri atsilaikytų prieš įvairius iššūkius. Privalome pasinaudoti Europos Sąjungos sukurto fondo galimybėmis ir brėžti raidos perspektyvas 20–30 metų į priekį,  kurti naujos kartos Lietuvą“, – sakė premjerė.    

Pasak Vyriausybės vadovės, žvelgiant į nepriklausomos valstybės raidą, Lietuva yra didelės sėkmės istorija. Per tris dešimtmečius tapome svarbiausių tarptautinių organizacijų nariai, sparčiai vejamės ES pagal bendrąjį vidaus produktą. Tačiau, be jokios abejonės, ateityje laukia daug darbų. Visų pirma, būtina įveikti socialinę atskirtį.

Kitas esminis iššūkis, kad demokratija ir rinkos ekonomika Lietuvoje (o ir Baltijos valstybėse) laikosi labiau dėl politinio elito sutarimo, o ne dėl įsišaknijimo plačiuose visuomenės sluoksniuose. Net 70 proc.  Lietuvos gyventojų rinktųsi autoritariškai užtikrinamą ekonomikos augimą, užuot pasitenkinę mažesniu ekonomikos augimu visiškai demokratinėje santvarkoje. Anot premjerės, pamatinis vertybinis suartėjimas su senosiomis demokratijomis dar neįvyko –  Berlyno siena, kalbant  šiuo aspektu, vis dar tebestovi.

„Turime būti greitesni ir lankstesni už kitus. Todėl būtina stiprinti institucijas ir plėsti viešąsias paslaugas, atverti duomenis, kurti tvarią infrastruktūrą, ypač IT, energetikos, susisiekimo sektoriuose. Vyriausybės prioritetai ateičiai: kitokios kokybės valstybės tarnyba, reglamentavimo mažinimas, kokybiškos viešosios paslaugos, atviri duomenys, strateginės infrastruktūros kūrimas, švietimas ir mokslas, inovacijos – mokslo ir verslo sinergija, talentų susigrąžinimas ir pritraukimas, investicijos. Šios Vyriausybės kadencijos reformos ir strateginiai darbai – pamatai naujos kartos Lietuvai“, – parėžė Vyriausybės vadovė.

Žurnalas „Valstybė“ jau keturioliktus  metus  organizuoja renginį, skirtą Lietuvos verslo ir politikos lyderiams, kuriame aptariamos Lietuvos ir pasaulio ekonomikos raidos tendencijos.  

Su premjerės skaityto pranešimo skaidrėmis galite susipažinti čia.