BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino asociacijos „Lyderė“ konferencijos dalyvius

Data

2021 03 08

Įvertinimas
0
nuotrauka.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo asociacijos „Lyderė“ organizuotoje internetinėje konferencijoje.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad lyderiai, skirtingų sričių ekspertai randa laiko bendrystei ir veikimui kartu. Ši veikla gali  padrąsinti kitus ieškoti ne aplinkos primesto, bet savo unikalaus kelio. Mes vis drąsiau kalbame apie lyčių lygybę ir vis dažniau matome moteris tose karjeros pozicijose, kuriose seniau dominuodavo vien vyrai. Tikrai vertinu ir gausesnį moterų būrį politikoje,  nes tai padeda palaikyti visuomenės atstovavimo balansą“, – sakė premjerė.

Pasak I. Šimonytės, pagrindinis Vyriausybės darbas – keisti įstatymus, keisti tvarką, tačiau labai svarbu formuoti kultūrinį nusiteikimą, išrauti įsisenėjusius stereotipus, ypač svarstant lyčių vaidmenis. Labai svarbu, kad vis daugiau moterų  yra politikoje, nes tai – kalbėjimas apie visuomenės gyvenimo taisykles. O visuomenė ir yra nuostabi, nes ją sudaro ir vyrai, ir moterys, skirtingų patirčių, požiūrių, religijų žmonės.  Kuo tie institutai, kurie priima sprendimus dėl gyvenimo taisyklų,   artimesni  visuomenei, tuo geriau pačiai visuomenei.

2017 m. veiklios verslo ir visuomenės atstovės susibūrė į asociaciją „Lyderė“, siekdamos paskatinti moteris drąsiau siekti karjeros ir prisidėti prie lyčių lygybės bei lyderystės stiprinimo Lietuvoje. Pagrindinės Asociacijos veiklos kryptys: užtikrinti lyčių balansą vadovaujančiose pozicijose, mažinti visuomenėje vyraujančius stereotipus lyčių atžvilgiu, pritaikyti gerąją tarptautinę praktiką moterų karjeros srityje ir prisidėti prie vaiko priežiūros sistemos tobulinimo Lietuvoje.