2026-06-02

Vyriausybės vadovė pasveikino Italiją Respublikos dienos proga

Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė Vyriausybės ir lietuvių tautos vardu nuoširdžiai pasveikino Italiją Respublikos dienos proga.

„Ši svarbi nacionalinė šventė simbolizuoja demokratines vertybes, laisvę ir pilietinį sąmoningumą, kurie vienija mūsų šalis. Lietuva labai vertina mūsų tautų partnerystę ir glaudų bendradarbiavimą Europos Sąjungoje, NATO bei kitose tarptautinėse organizacijose.

Esu įsitikinusi, kad mūsų dvišaliai ryšiai toliau stiprės mūsų šalių, mūsų piliečių ir visos Europos labui.

Kai Europos ir pasaulio saugumui kyla vis daugiau iššūkių, sąjungininkų ir partnerių vienybė vaidina svarbų vaidmenį. Kartu mes dalijamės atsakomybe stiprinti Europos saugumą ir atsparumą, ginti demokratines vertybes ir remti taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką.

Lietuva labai vertina Italijos indėlį į Europos ir transatlantinį saugumą bei bendradarbiavimą remiant Ukrainą, jos suverenumą ir žmones“, – teigiama premjerės sveikinime.