BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Harris inauguracijos proga

Data

2021 01 22

Įvertinimas
0
Kamala.jpg

Lietuvos Respublikos žmonių ir Vyriausybės vardu premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidentę Kamalą Harris istorinės inauguracijos proga ir palinkėjo stiprybės bei sėkmės naujajai administracijai ir jai asmeniškai.

 „Ši proga primena didžiulę mūsų žmonių ir tautų draugystės ir laisvės vertę, taip pat ilgalaikius Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykius, stiprinamus gausios ir energingos Amerikos lietuvių bendruomenės. Šiuos ryšius  kiekvieną dieną tvirtina maži ir dideli žingsniai, kuriuos žengiame politinio dialogo, saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo bei daugelyje kitų sričių“, – sakoma premjerės laiške.

Vyriausybės vadovė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje.

JAV atsisakė pripažinti Baltijos valstybių okupaciją ir tai darė tol, kol 1990 metais buvo atkurta Lietuvos  nepriklausomybė. Premjerė išsakė padėkos žodžius ir už greitą Jungtinių Valstijų atsaką kartu su NATO sąjungininkais užtikrinat saugumą Lietuvoje ir regione.

Vyriausybės vadovė pakvietė JAV viceprezidentę apsilankyti Lietuvoje, kai pandemijos sąlygos tai leis.

Nuotr. © EPA-ELTA