Premjerė pasveikino naująją Danijos Vyriausybę
Premjerė pasveikino naująją Danijos Vyriausybę
Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė pasveikino naująją Danijos Vyriausybę, vadovaujamą Mette Frederiksen, ir palinkėjo visokeriopos sėkmės darbuose.
„Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir tautos vardu nuoširdžiai sveikinu su naujosios Vyriausybės sudarymu ir Jūsų lyderystei išreikštu pakartotinu pasitikėjimu. Linkiu Jums sėkmės vykdant ateityje laukiančias svarbias pareigas.
Leiskite man taip pat pasinaudoti šia proga ir pasveikinti Jus bei Danijos Karalystės žmones Konstitucijos dienos proga.
Lietuva labai vertina ypatingai artimą ir pasitikėjimu grindžiamą šalių partnerystę. Mūsų bendradarbiavimas remiasi bendromis demokratinėmis vertybėmis, abipuse pagarba ir bendru įsipareigojimu siekti laisvės, saugumo ir gerovės. Danija jau daugelį metų yra ištikima Lietuvos draugė, padėjusi mums ir mūsų kelyje į narystę Europos Sąjungoje bei NATO. Esame labai dėkingi už tą paramą.
Jo Didenybės karaliaus Frederiko X valstybinis vizitas į Lietuvą šiais metais buvo galingas mūsų tautų artimų ryšių ir draugystės simbolis. Jis dar kartą patvirtino stiprų mūsų partnerystės ryšį ir svarbą, kurią teikiame bendradarbiavimui.
Kai Europos ir pasaulio saugumui kyla vis daugiau iššūkių, sąjungininkų vienybė yra itin svarbi. Lietuva labai vertina Danijos lyderystę remiant Ukrainą ir jos žmones. Danija buvo viena iš tvirčiausių Ukrainos rėmėjų, parodydama, kad solidarumas turi būti įgyvendinamas veiksmais. Kaip Danija kadaise rėmė Lietuvos siekius integruotis į Europą, taip dabar mes dalijamės atsakomybe padėti Ukrainai užsitikrinti europinę ateitį ir deramą vietą.
Tikiu, kad Lietuva ir Danija ir toliau glaudžiai bendradarbiaus stiprindamos saugumą Baltijos jūros regione, remdamos Ukrainą ir gindamos laisvės, demokratijos bei taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos principus“, – sakoma I. Ruginienės sveikinime.
Premjerė taip pat pakvietė Danijos Vyriausybės vadove apsilankyti Lietuvoje, toks vizitas suteiktų puikią galimybę dar labiau sustiprinti šalių dialogą ir bendradarbiavimą.
Atnaujinimo data: 2026-06-03
Taip pat skaitykite:
Premjerė susitiko su Šventojo Sosto santykių su valstybėmis sekretoriumi
Ministrės Pirmininkės Ingos Ruginienės kalba po XX Vyriausybės atsistatydinimo
