2026-06-02

Premjerė pasveikino tapytoją Aloyzą Stasiulevičių garbingo jubiliejaus proga

Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė nuoširdžiai pasveikino tapytoją, kritiką ir dailės pedagogą Aloyzą Stasiulevičių garbingo 95-ojo jubiliejaus proga ir padėkojo menininkui už didelį indėlį į Lietuvos kultūrą:

„Jūsų kūryba daug metų žavi dailės mylėtojus. Surengėte šimtus parodų, o Jūsų paveikslai saugomi pasaulio muziejuose ir privačiose kolekcijose. Jūs niekada neieškojote kompromisų su įvairių draudimų kupina sovietine tvarka – buvote ir likote sąžiningas kūrėjas. Tad paveiksluose gyvena istorijos herojai, veriasi tiltai tarp žemės ir dangaus, tačiau ypač išsiskiria įvairiomis spalvomis žaižaruojanti meilė senajam Vilniui.

Gerbiamasis Aloyzai, nuoširdžiai sveikinu Jus garbingo 95-ojo jubiliejaus proga, linkiu dvasios stiprybės, jaukios kasdienybės ir ilgiausių metų. Dėkoju Jums už talento šviesą ir didelį indėlį į Lietuvos kultūros lobyną.“