BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Prezidentas Valdas Adamkus – tolerancijos ir politinės kultūros pavyzdys

Data

2021 04 08

Įvertinimas
0
LRVK_20210408-7.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Rytų Europos studijų centro Prezidento Valdo Adamkaus konferencijų salės atidarymo ceremonijoje.

„Labai simboliška ir tai, kad būtent dabar, kai Rytų Europoje vyksta itin sudėtingi ir net grėsmingi procesai, Lietuvoje veikiantis Rytų Europos studijų centras stiprina ne tik analitinį, bet ir diskusijų dėmenį. Tai gyvybiškai svarbu vis menkiau susikalbančiam ir net, panašu, diskusijos įgūdžius prarandančiame pasaulyje. Prezidentas Valdas Adamkus savo ruožtu buvo ir tebėra tolerancijos, dialogiškos politinės kultūros pavyzdys, taip pat tas politinis lyderis, kuris labai sudėtingoje situacijoje drąsiai kovojo už Rytų partnerystės valstybių didesnę integraciją į Vakarų organizacijas, užsitarnavo ne tik šio regiono, bet ir didžiosios dalies demokratinių valstybių vadovų pagarbą“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė padėkojo Jo Ekscelencijai Prezidentui Valdui Adamkui, Europos studijų centro kolektyvui už gilinimąsi į politinius procesus – dabar jau ne tik Rytų Europos regione, bet ir gerokai už jo ribų – kurie neišvengiamai veikia ir Lietuvos užsienio ir saugumo politiką. Tik gebėdami suprasti ir paaiškinti mus supantį pasaulį, galime formuoti ir įgyvendinti išmintingą savo šalies politiką.

I. Šimonytė pasidžiaugė, kad Rytų Europos studijų centras tampa vis stipresniu nepriklausomu ir nešališku užsienio ir saugumo politikos analizės centru ir vis tvirtesniu tiltu tarp akademinio pasaulio ir sprendimų priėmėjų.

Pasak premjerės, jau dabar akivaizdu, kad pandemija tėra tik vienas sudėtingas iššūkis; ne mažiau pavojingas yra žmonių tarpusavio susipriešinimas, kurstančios informacinės atakos, manipuliavimas žmonių baimėmis bei neapibrėžtumu.

„Šioje situacijoje Prezidento Valdo Adamkaus konferencijų salė Rytų Europos studijų centre yra kitos, viltingos tendencijos simbolis. Jei kalbėsime, įsiklausysime vienas į kitą, sugebėsime atskirti faktus nuo melagienų, pasitikėsime racionalių argumentų kalba – susikalbėsime, sutarsime ir kartu pasieksime daug daugiau nei po vieną“, – kalbėjo premjerė.