BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Rainių tragedija primena, kad už laisvę turime kovoti kasdien

Data

2021 06 25

Įvertinimas
1
Rainiai.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Telšių rajone vykusiame Rainių tragedijos minėjime.

„Kiekviena skaudžius įvykius menanti vieta yra unikali, kaip ir žmonės, kurie jose kentėjo. Jokiais racionaliais argumentais negalime paaiškinti to, kas nutiko prieš 80 metų Rainiuose. 75 žmonės buvo ne tik nužudyti, bet ir žiauriai kankinami bei žeminami. Sunku net suvokti, kokia naikinimo mašina gali tapti žmogus, kurio širdyje ilgą laiką kaupiasi neapykanta ir įsitikinimas, kad kitas yra kliūtis, trukdis“, – sakė I. Šimonytė.

Nors šią tragediją ir bandyta nuslėpti, ja manipuliuoti ir paversti sovietinės propagandos įrankiu, verčiant kaltę kitiems, tačiau tiesa galiausiai išaiškėjo. Tai suteikia vilties, bet kartu ir liūdina, nes kai kurių valstybių pastangos klastoti istoriją vis dar matomos ir šiandien. 

Premjerė taip pat aplankė Lietuvos partizanų memorialą Kryžkalnyje, vėliau susitiko su partizanų ryšininku Albinu Kęstučiu Bersėnu-Stirniuku. A. K. Bersėnas teikė jiems pagalbą pasipriešinimo metu.  

Kartu su A. K. Bersėnu I. Šimonytė apsilankė Ariogalos partizanų bunkeryje – Daugėliškių miško Lietuvos partizanų vadavietėje. 1948 m. pavasarį įrengtas bunkeris tapo visos Prisikėlimo apygardos štabu, iš kurio apygardos vado įsakymai pasiekdavo tolimiausius taškus.


Visą Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės kalbą minėjime „Rainių tragedija: atmintis gyva“ galite rasti čia.