BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė reiškia užuojautą dėl fiziko, profesoriaus Algio Piskarsko mirties

Data

2022 06 12

Įvertinimas
0
photo_807906-modified.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytę reiškia nuoširdžią užuojautą mirus iškiliam Lietuvos mokslininkui, fizikui, profesoriui Algiui Petrui Piskarskui.

„Netekome Lietuvai ypatingai nusipelniusio žmogaus, pakylėjusio mūsų šalies fizikos mokslus į plačiai vertinamas aukštumas, kaip tai įrodo ir paties profesoriaus Algio Piskarsko pripažinimas pažangiausiuose pasaulio universitetuose bei mokslo centruose, kuriuose jis dalindavosi savo žiniomis ir patirtimi. Į profesinį kelią savo šviesa jis palydėjo ir daugybę studentų, jaunųjų Lietuvos mokslininkų, šiandien tęsiančių ir pildančių profesoriaus darbus. Netekties akivaizdoje linkiu tvirtybės profesoriaus šeimai, draugams bei kolegoms“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

A. Piskarskas per savo karjerą yra pelnęs ne vieną mokslo apdovanojimą Lietuvoje bei užsienyje, tarp jų – Humboldto premiją ir Europos fizikų draugijos Kvantinės elektronikos premiją, buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi. A. Piskarskas laikomas vienu pagrindinių Lietuvos lazerių mokslo kūrėjų.

ELTA nuotr.