BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė Šeduvoje pagerbė nužudytų žydų atminimą

Data

2021 09 24

Įvertinimas
0
SEDUVA.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį viešėjo Radviliškio rajone, Šeduvoje, kur pagerbė nužudytų žydų atminimą ir domėjosi puoselėjamu Lietuvos žydų istorijos ir kultūros palikimu.

Nužudytų Šeduvos žydų atminimą premjerė pagerbė apsilankydama trijose žudynių vietose, esančiose Pakutėtų ir Liaudiškių miške. Taip pat I. Šimonytė apsilankė prie skulptoriaus Romualdo Kvinto paminklo, skirto visiems Šeduvos žydams, bei prie paminklo buvusių Šeduvos sinagogų vietoje. 

„Deja, negalime pakeisti tos žiaurios praeities, tačiau labai svarbu, kad mes ją prisimintume, kad atkurtume ir puoselėtume išlikusį unikalų Lietuvos žydų istorijos ir kultūros paveldą“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė domėjosi muziejumi „Dingęs štetlas“, kuris privačiomis lėšomis statomas prie jau sutvarkytų Senųjų žydų kapinių.  „Dingęs Štetlas“ („The Lost Shtetl“) – analogų pasaulyje neturintis projektas, moderniausiomis technologijomis paremtas litvakų miestelių istorijos, kultūros bei atminimo muziejus. Planuojama, kad „Dingęs štetlas“ Šeduvoje duris atvers 2023 metais.

Šiais metais minimos Holokausto pradžios Lietuvoje 80-osios metinės.