BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: sieksime aktyvesnio bendradarbiavimo su Pietų Europa

Data

2021 02 18

Įvertinimas
0
Ispanija Lietuva shutterstock_266797292.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Ispanijos ambasadoriumi Jose Maria Roblesu Fraga ir aptarė pandemijos keliamus iššūkius, dvišalių santykių raidą.

„Kova su pandemija – pagrindinis Vyriausybės darbotvarkės klausimas. Vakcinos, vakcinavimas ir jo greitis šiuo metu yra esminiai prioritetai“, – sakė premjerė.
Kalbant apie užsienio politiką pažymėta, kad Vyriausybė numato skirti daugiau dėmesio bendradarbiavimui su Pietų Europos šalimis. Lietuva ir Ispanija palaiko labai draugiškus santykius.

Konstatuota, jog, nepaisant pandemijos, dvišalis ekonominis bendradarbiavimas yra stabilus, taip pat sutarta, kad bendradarbiavimą galima plėtoti toliau, ir ne vien ekonominį, bet ir kultūrinį.

Vyriausybės vadovė padėkojo Ispanijai už indėlį stiprinant Lietuvos ir viso regiono saugumą. Lietuva suinteresuota toliau aktyviai bendradarbiauti saugumo ir gynybos srityje. Ispanijos oro pajėgos jau 7 kartus dalyvavo NATO Baltijos oro policijos misijoje.

I. Šimonytė paminėjo, kad Lietuva supranta Pietų kaimynystės iššūkius ir, remdama aktyvesnį Europos Sąjungos vaidmenį Pietų kaimynystėje, kviečia Ispaniją aktyviau palaikyti ir Rytų partnerystės iniciatyvą, kuri turi išlikti ES darbotvarkės prioritetu.