BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė su JAV ambasadoriumi aptarė strateginės partnerystės stiprinimą

Data

2021 01 08

Įvertinimas
1
JAV Lietuva shutterstock_253344223 (002).jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robert Gilchrist ir aptarė tolesnį strateginės partnerystės stiprinimą saugumo, gynybos, ekonominių ryšių, energetikos ir kitose srityse.

Akcentuota, kad santykiai su JAV, transatlantinis ryšys, užsienio politika, demokratija, saugumo ir gynybos klausimai – šios Vyriausybės veiklos prioritetas.

„Strateginė partnerystė su JAV yra šios Vyriausybės vienas svarbiausių prioritetų, todėl sieksime ją stiprinti visose be išimties srityse. Kertinis darbotvarkės klausimas yra parama Baltarusijos žmonėms, todėl JAV dėmesys ir parama yra ypač svarbu“, - pabrėžė I. Šimonytė.

Premjerė padėkojo JAV už pastangas stiprinti Baltijos regiono saugumą čia dislokavus JAV karius.

„Lietuva yra tvirtai įsipareigojusi skirti 2 ir daugiau procentus šalies bendrojo vidaus procento šalies saugumui ir gynybai. Didinant finansavimą gynybai atsiranda ir naujų galimybių praktiniam bendradarbiavimui su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis,“ – sakė premjerė.

Santykiuose su JAV taip pat svarbus bendradarbiavimas energetinio saugumo, taip pat ekonominių ryšių skatinimo srityse. Premjerė akcentavo, kad šiems tikslams įgyvendinti Vyriausybė skirs ypatingą dėmesį.

Vis svarbesniu darbotvarkės klausimu tampa parama demokratijai ir Rytų partnerystės šalimis, visų pirma, Baltarusijos žmonėms, todėl su naująja JAV administracija bendradarbiavimą tikimasi pratęsti ir sustiprinti.

R. Gilchristas – 10-asis JAV ambasadorius Lietuvoje po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo, prieš tai jis yra dirbęs Švedijoje, Estijoje, Irake ir Rumunijoje.