BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė su Vokietijos kanclere aptarė pandemijos valdymą, ES politikos aktualijas ir dvišalių santykių stiprinimą

Data

2021 02 02

Įvertinimas
1
LRVK_20210202_001.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė su Vokietijos kanclere Angela Merkel  aptarė bendradarbiavimą apsirūpinant Europos Sąjungai vakcinomis, bendrą ES politiką Rusijos atžvilgiu ir paramą Baltarusijos žmonėms. Pokalbyje taip pat pabrėžta ES daugiamečio biudžeto ir Europos ekonomikos gaivinimo plano įgyvendinimo svarba.

„Padėkojau už kanclerės asmeninį indėlį į diplomatinių santykių su Lietuva plėtrą per pastaruosius daugiau nei penkiolika metų ir Vokietijos indėlį stiprinant Europos Sąjungos vienybę pandemijos metu. Lietuva suinteresuota glaudžiu Europos Sąjungos valstybių narių ir institucijų bendradarbiavimu apsirūpinant vakcinomis bei koordinuotais veiksmais stabdant viruso mutacijų plitimą“, – pokalbio metu pabrėžė premjerė.

Premjerės teigimu, būtina ir toliau raginti farmacijos kompanijas užtikrinti skaidrų ir patikimą vakcinų tiekimą valstybėms narėms.

Aptariant sklandų daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimą, premjerė pabrėžė būtinybę derybose su Europos Parlamentu išlaikyti tinkamą projekto „Rail Baltica“ finansavimą iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF) fondo. Ji taip pat pabrėžė būtinybę spartinti elektros sinchronizacijos projektą, kad jis būtų įgyvendintas laiku, o esant galimybei, ir pirma laiko.

Pokalbyje buvo aptartas Rusijos vykdomas A. Navalno persekiojimas ir padėtis Baltarusijoje.

„Reikia ne tik tvirtos ir vieningos Europos Sąjungos pozicijos Rusijos atžvilgiu, bet ir iš to išplaukiančių konkrečių veiksmų“, – pažymėjo Ingrida Šimonytė.
Premjerė taip pat pabrėžė, kad ES valstybės narės turi glaudžiai koordinuoti veiksmus, siekdamos užkirsti kelią kišimuisi į jų vidaus reikalus pasitelkiant propagandą ir dezinformaciją. Baltarusijos klausimu akcentuotas tolesnis spaudimas režimui  ir efektyvios ES paramos Baltarusijos žmonėms svarba. Atkreiptas dėmesys į Rusijos įtaką Baltarusijai, kuri daroma ir per tokius geopolitinius projektus kaip nesaugi atominė elektrinė Astrave.

Šiemet minimos atkurtų diplomatinių santykių su Vokietija 30-osios metinės. Vokietijos kanclerės kvietimu šiemet planuojamas premjerės Ingridos Šimonytės vizitas Vokietijoje, kuris įvyks, kai tik leis pandemijos sąlygos.