BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė susitiko su Armėnijos Ministru Pirmininku Nikolu Pašinianu

Data

2021 10 04

Įvertinimas
0
20211004_LRVK-5.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje su oficialiu vizitu besilankantį Armėnijos Respublikos Ministrą Pirmininką Nikolą Pašinianą ir jo vadovaujamą delegaciją.

Susitikimo metu aptartos Lietuvos ir Armėnijos dvišalių santykių perspektyvos, Europos Sąjungos ir Armėnijos bendradarbiavimas, pasirengimas 2021 m. gruodžio 15 d. vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, regioninės aktualijos.

Lietuvos Ministrė Pirmininkė pasidžiaugė draugiškais lietuvių ir armėnų ryšiais ir išreiškė lūkestį dėl tolesnio dvišalio bendradarbiavimo ir žmonių tarpusavio kontaktų stiprinimo. „Per sąžiningus ir demokratiškus rinkimus Armėnijos Vyriausybė gavo stiprų tautos mandatą tęsti demokratinius pokyčius Armėnijos valdyme – Lietuva pasirengusi padėti dvišališkai ir telkdama tam ES paramą“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad ES ir Armėnijos visa apimančios sustiprintos partnerystės susitarimo įgyvendinimas suteikia didelį postūmį Armėnijos demokratinėms reformoms ir suartėjimui su ES. Ministrė Pirmininkė skatino Armėniją tinkamai pasirengti priimti ES siūlomą paramą šalies ekonomikos atsigavimui per Ekonomikos ir investicijų planą.

Ministrė Pirmininkė išreiškė užuojautą Armėnijai dėl prarastų gyvybių Kalnų Karabacho kare ir viltį, kad kuo greičiau bus grįžta prie politinio konflikto sureguliavimo įprastomis ESBO Minsko grupės pirmininkų pastangomis, pasveikino Armėnijos Ministro Pirmininko išsakytą ryžtą siekti politinio konflikto sureguliavimo ir taikos visame regione.

I. Šimonytė padėkojo Armėnijos Vyriausybei už komandiruotą į Lietuvą kurmandži kalbos vertėją, padėjusią bendrauti su migrantais. Premjerė pabrėžė, kad Lietuva labai vertina, jog nepaisant visų iššūkių Armėnija tapo antrąja po Ukrainos Rytų partnerystės šalimi, suteikusia Lietuvai paramą Lukašenkos režimo hibridinės agresijos akivaizdoje.

Ministrai Pirmininkai pabrėžė dviejų demokratinių valstybių bendradarbiavimo svarbą, išreiškė lūkestį, kad numatyti tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Jerevano padės sustiprinti ekonominius ir verslo ryšius.

Atskiro dėmesio sulaukė stiprėjantis dvišalis bendradarbiavimas sveikatos apsaugos srityje. Lietuvos ir Armėnijos sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

Premjerė pasidžiaugė, kad iš šio vizito premjeras N. Pašinianas į Armėniją parskraidins ir 50 000 Lietuvos dovanotų farmacijos kompanijos „Moderna“ vakcinos Spikevax dozių. „Džiaugiuosi, kad Lietuva gali pasidalyti vakcinomis su Armėnijos žmonėmis, ir tikiuosi, jie aktyviai skiepysis“, – sakė premjerė.

Šį vakarą I. Šimonytė ir N. Pašinianas dalyvaus Armėnijos Nepriklausomybės ir Lietuvos ir Armėnijos diplomatinių santykių trisdešimties metų sukakčių paminėjimui skirtame koncerte Kauno filharmonijoje.