BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė susitiko su Nobelio taikos premijos laureate Nadia Murad

Data

2021 11 29

Įvertinimas
0
LRVK_20211129-4.jpg

Lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Nobelio taikos premijos laureate, „Nadios iniciatyva“ įkūrėja ir prezidente, Jungtinių Tautų geros valios ambasadore Nadia Murad.
 
Susitikime buvo aptarta jazidų padėtis Irake ir Sirijoje, moterų teisių užtikrinimas konfliktų metu, taip pat Lukašenkos režimo vykdoma hibridinė ataka.  
 
Lietuvos premjerė išreiškė palaikymą Nadios Murad veiklai, padedant ginkluotuose konfliktuose nukentėjusiems žmonėms, ypač moterims ir merginoms, patyrusioms seksualinę prievartą, bei veiklai kovojant su prekyba žmonėmis.
 
„Nors matome pažangą kovoje su „Islamo valstybe“ (ISIS), deja, pasaulyje vis dar vyksta daug ginkluotų konfliktų, o autoritariniai režimai darosi vis įžūlesni, įskaitant ir Europos žemyną. Todėl labai svarbu, kad demokratinės valstybės, pilietinė visuomenė, nevyriausybinės organizacijos visame pasaulyje palaikytų vieni kitus, koordinuotų savo veiksmus teikdami pagalbą,“ – sakė I. Šimonytė.
 
Susitikime taip pat kalbėta, kaip Lietuva, Europos Sąjunga ir visa tarptautinė bendruomenė gali padėti jazidams Irake atkurti bendruomeninį gyvenimą ir visą regioną po ISIS okupacijos.
 
Nadia Murad kartu su Kongo mediku Denisu Mukwege 2018 m. tapo Nobelio taikos premijos laureatais. Nadia Murad premija buvo skirta už pastangas padaryti galą lytinio smurto kaip karo ginklo naudojimui.