BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė susitiko su Šveicarijos prezidentu bei Čekijos premjeru

Data

2022 07 04

Įvertinimas
0
LRVK20220704-1.jpg

Liepos 4 d. Ukrainos atstatymo konferencijos Lugane dalyvaujanti premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su konferencijos organizatorės Šveicarijos prezidentu Ignazio Cassis bei ką tik pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai perėmusios Čekijos premjeru Petru Fiala.

Susitikime su Šveicarijos prezidentu Premjerė pabrėžė puikius dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, aptarė Europos saugumo situaciją, dramatiškai pakeistą Rusijos karo prieš Ukrainą. I. Šimonytė akcentavo vieningą Europos atsaką įvedant sankcijas Rusijai ir mobilizuojant paramą Ukrainai, Europos energetinės nepriklausomybės svarbą ir būtinybę toliau įgyvendinti žaliosios transformacijos tikslus. 

I. Šimonytė pasveikino Šveicarijos surengtą Ukrainos atstatymo konferenciją, prisidedančią prie tarptautinių donorų pastangų sutelkimo, koordinacijos ir paramos skaidrumo.  

Susitikime su Čekijos premjeru P. Fiala Lietuvos Vyriausybės vadovė I. Šimonytė pasveikino Čekiją pradėjus pirmininkauti ES Tarybai. 

Pasak I. Šimonytės, dėmesys karo griaunamos Ukrainos atstatymui, pagalba Ukrainai ir Moldovai siekiant derybų dėl ES narystės pradžios, Rytų partnerystės šalių stiprinimas, Europos strateginio ekonominio atsparumo ir energetinio saugumo stiprinimas yra ir Lietuvos prioritetai ES darbotvarkėje.

Premjerė padėkojo Čekijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą.