BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: svarbu stiprinti bendradarbiavimą su Baltijos šalimis kovoje su COVID-19 pandemija

Data

2020 12 18

Įvertinimas
0
LRVK_20201218_052.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu ir sutarė glaudžiai koordinuoti Vyriausybių vykdomas priemones COVID-19 pandemijai suvaldyti, taip pat derinti pastangas objektyviai informuoti visuomenę apie netrukus į mūsų šalis atkeliausiančią vakciną bei vakcinavimo procesą.

Pokalbio metu taip pat aptartas pasirengimas pirmadienį vyksiančiam trijų Baltijos šalių Vyriausybių vadovų susitikimui, kuriame bus svarstoma daug šalims svarbių bendradarbiavimo ekonomikos, energetikos, transporto, ekonomikos skaitmenizavimo, žaliosios ekonomikos ir kitų klausimų.

Premjerė pažymėjo, kad ši Vyriausybė skirs ypatingą dėmesį dialogui ir bendradarbiavimui su Latvija, nes šalis sieja ne tik kaimynystė, bet ir bendri interesai.  

„Vyriausybės programoje įtvirtintos nuostatos ir siekis stiprinti Baltijos šalių bendradarbiavimą, todėl svarbu tas nuostatas įgyvendinti ne žodžiais, o veiksmais, teikiant pasiūlymus ir juos įgyvendinant“, – sakė I. Šimonytė.  

Kalbant apie strateginius projektus, pažymėta, kad „Rail Baltic“ statybas iki 2026 metų. Pagrindinis su energetikos sritimi siejamas tikslas – ne tik laiku užbaigti sinchronizacijos procesą, bet ir siekti visomis išgalėmis jį paspartinti.  

Aptarta situacija Baltarusijoje, ypač akcentuojant visokeriopos paramos Baltarusijos žmonėms svarbą po rugpjūčio mėnesį įvykusių prezidento rinkimų, kurių rezultatai pripažinti neteisėtais. Vienas iš pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai 2021 metais prioritetų bus stiprinti visų trijų Baltijos šalių paramą šiam tikslui ir įgyvendinti konkrečius paramos projektus.