BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė sveikina Islandiją Nepriklausomybės dienos proga

Data

2022 06 17

Įvertinimas
0
Islandija Lietuva shutterstock_282350204.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina Islandiją Nepriklausomybės dienos proga ir linki šalies žmonėms gerovės bei klestėjimo.

„Lietuvai didelė garbė vadinti Islandiją artima drauge, su kuria mus sieja tos pačios vertybės: laisvė, demokratija ir pagarba žmogaus teisėms. Tvirtai tikiu, kad pagrindinė kiekvienos tautos teisė yra teisė pačiai pasirinkti savo likimą ir ateitį. Niekada nepamiršime tvirtos Islandijos paramos Lietuvos valstybingumui, parodytos šaliai itin sunkiu metu.

Šiandien matome šokiruojantį ir žiaurų Rusijos karą prieš Ukrainą. Šiandien ukrainiečių tauta kovoja už savo laisvę. Mūsų šalims ir viso demokratinio pasaulio valstybėms itin svarbu išlikti vieningoms ir labiau remti Ukrainos pastangas ginti ne tik savo nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, bet ir viso demokratinio pasaulio saugumo tvarką bei vertybes.

Lietuva labai vertina Islandijos indėlį į NATO veiklą Baltijos valstybių regione. Artėjant NATO viršūnių susitikimui Madride, tikimės, kad Jūsų šalis tvirtai parems sprendimus, kurie iš esmės sustiprintų Aljanso priešakinės gynybos ir atgrasymo pozicijas mūsų regione.

Neabejoju, kad Lietuva ir Islandija toliau sėkmingai dirbs drauge ir bendromis pastangomis kurs stiprią ir saugią Šiaurės ir Baltijos valstybių regiono ateitį“,  – teigia Vyriausybės vadovė.