BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė sveikina Portugaliją

Data

2022 06 10

Įvertinimas
0
Portugalija Lietuva shutterstock_266815448.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina Portugaliją nacionalinės dienos proga ir linki jos žmonėms gerovės bei visokeriopos sėkmės.

„Džiaugiuosi turėdama progą pažymėti, kad Lietuva labai vertina draugiškus santykius su Portugalija – patikima partnere Europos Sąjungoje, NATO ir kitose tarptautinėse organizacijose. Esame dėkingi už Portugalijos indėlį į oro policijos misiją. Artėjant NATO viršūnių susitikimui Madride, tikimės, kad Jūsų šalis tvirtai parems sprendimus, kurie iš esmės sustiprintų Aljanso gynybos ir atgrasymo pozicijas mūsų regione“,  – pabrėžia Vyriausybės vadovė.  

Premjerė pažymi, kad šiandien, Ukrainai kovojant su Rusijos okupacinėmis pajėgomis, mūsų šalims, ES ir visam demokratiniam pasauliui būtina išlikti vieningiems ir padėti Ukrainai, didvyriškai ginančiai save ir Europą. Turime ir toliau visomis priemonėmis remti Ukrainą, kartu reikalaudami tarptautinės baudžiamosios ir asmeninės atsakomybės visiems, atsakingiems už Ukrainoje įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui.

„Tikiuosi, kad Lietuva ir Portugalija, kaip ir kitos ES valstybės narės, gali išreikšti savo paramą Ukrainos prašymui suteikti jai ES valstybės kandidatės statusą. Tai suteiktų Ukrainai ir jos žmonėms labai reikalingą atstatymo ir ilgalaikių reformų planą ir užtikrintų, kad mes tikrai laikome juos neatsiejama Europos šeimos dalimi“, – pabrėžia Ministrė Pirmininkė.