BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė sveikina Venecijos kino festivalio prizininką L. Bareišą ir visą kūrybinę komandą

Data

2021 09 13

Įvertinimas
0
Venecija.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina režisierių Lauryną Bareišą ir visą kūrybinę komandą – L. Bareišos debiutinis filmas „Piligrimai“ išrinktas geriausiu konkursinės programos „Horizontai“ filmu Venecijos kino festivalyje.

„Venecijos bienalėje, viename prestižiškiausių pasaulio kino festivalių, jauno lietuvių režisieriaus Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ konkursinėje programoje „Horizontai“ laimėjo pagrindinį programos prizą. Tai pasaulinis mūsų kino pripažinimas ir olimpinis kultūros medalis. Ypač džiugina, kad filmo kūrėjams tai pirmasis jų ilgo metro darbas, įrodantis, jog net be didelių išteklių Lietuvos kino kūrėjai turi didžiulį potencialą ir ne tik lygiuojasi į ilgametes kino tradicijas turinčių šalių filmų kūrėjus, bet ir juos nugali. Nepriklausomybės laikotarpiu lietuviški filmai buvo įtraukiami į svarbiausių kino festivalių – Kanų, Berlynalės, Venecijos ir kitas programas, tačiau pirmą kartą Lietuvos kino istorijoje lietuviškam kinui buvo skirtos netylančios seniausio pasaulyje – Venecijos kino festivalio ovacijos“, – sakoma premjerės sveikinime.

Nuotr. © EPA-ELTA