BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė sveikina Vokietiją su nacionaline švente

Data

2021 10 03

Įvertinimas
0
Vokietija Lietuva shutterstock_310518401.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikina Vokietiją su nacionaline švente – Vokietijos susivienijimo diena.

„Berlyno sienos griūtis ir Vokietijos susivienijimas lėmė esminius istorinius pokyčius Europoje, prisidėjusius ir prie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Džiaugiuosi ką tik paminėtu Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiu, toliau intensyvėjančiais mūsų valstybių ekonominiais, kultūriniais ir žmogiškaisiais ryšiais. Vokietijos lyderystė, stiprinanti Europos žmonių ir valstybių bendradarbiavimą, itin svarbi šiuo metu, kai visi esame paliesti beprecedenčių pandemijos ir klimato kaitos iššūkių, turime bendrai atsakyti į hibridines atakas prieš Europos Sąjungą ir kartu toliau remti tuos, kurie kovoja už savo demokratines teises bei suverenius valstybių pasirinkimus. Didžiuojuosi, kad per inovacijų, skaitmenizacijos, žaliojo kurso įgyvendinimą galime kartu kurti vertybėmis ir solidarumu grįstą Europos ateitį“, – sakoma premjerės sveikinime.   

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad Lietuva labai vertina Vokietijos vaidmenį vadovaujant NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje, taip prisidedant prie mūsų valstybių bendradarbiavimo aljanse ir bendro saugumo Europoje stiprinimo.

„Visų šių euroatlantinių, europinių ir dvišalių santykių sklandumas itin didele dalimi priklausė nuo Jūsų asmeninio įsitraukimo, supratimo ir lyderystės. Priimkite mano nuoširdžiausią pagarbą ir dėkingumą“, – sakoma premjerės sveikinime, adresuotame Vokietijos Federalinei Kanclerei Angelai Merkel.