BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: tikiu kultūros galia ir suvokiu kūrėjų darbų prasmę

Data

2021 04 15

Įvertinimas
0
Apdovanojimai koncertas teatras shutterstock_198078773.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė visą Lietuvos kultūros bendruomenę sveikina su Pasauline kultūros diena.

„Šiandien, minint Pasaulinę kultūros dieną, mintimis nusikeliu į jos ištakas – 1935-uosius, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo ratifikuotas Rericho Paktas – sutartis dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu, o šios dienos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – meno, mokslo ir religijos simbolis. Nuo Pakto ratifikavimo praėjo beveik 90 metų, tačiau Rericho skleistos idėjos, jo tikėjimas kultūros galia ir ją kuriančių žmonių misija išliko. Kultūra galinga, nes augina tarpusavio supratimą, atjautą ir toleranciją – tai, ko mūsų visuomenei šiandien labai reikia“, – sakoma premjerės sveikinime.  
 
Pasak I. Šimonytės, apmaudu, kad antrus metus iš eilės Pasaulinė kultūros diena pasaulyje minima ypač sudėtingomis sąlygomis, kai, ginantis nuo mirtino viruso, tenka riboti socialinius kontaktus, nevyksta kultūros renginiai, nutilusios teatrų ir koncertų salės. Vis dėlto priverstinė kultūros erdvės tyla leido mums suvokti, kokia privilegija  yra atvertos muziejų ar bibliotekų durys, spektaklyje ar operoje praleisti vakarai.
 
„Todėl šiandien noriu ne tik pasveikinti visus kuriančius ir puoselėjančius kultūrą, bet ir patikinti, kad matau, suvokiu ir jaučiu Jūsų darbų prasmę ir svarbą. Linkiu, kad galėtume kuo greičiau saugiai grįžti prie įprastinio gyvenimo ir darbo ritmo, ir tikiu, kad šis nelengvas laikotarpis tapo ne kūrybiškumo ir energijos praradimo laiku, bet paskatino naujų iniciatyvų ir idėjų atsiradimą, braižys jūsų kūrybinius žemėlapius, kuriuos padėsite mums atrasti ir atsiversti“, – teigia Vyriausybės vadovė.