BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: turime įsipareigojimą saugoti ES rytinę sieną ir šį įsipareigojimą vykdysime

Data

2021 10 20

Įvertinimas
0
lenkas.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vilniuje susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda.

Lietuvos premjerė pasidžiaugė, kad susitikimas vyksta minint Lietuvos ir Lenkijos Tarpusavio įžado akto 230-iąsias metines, o Lenkija ir Lietuva vis dažniau kartu pažymi abiem tautoms svarbias istorines datas.

„Šiandien vyksta intensyvus bendradarbiavimas ne tik tarp mūsų vyriausybių, bet ir žmonių. Lenkija yra mūsų strateginė partnerė, reikšmingai prisidedanti prie ekonominio bei energetinio saugumo stiprinimo mūsų regione“, – pažymėjo Lietuvos premjerė.

Ministrė Pirmininkė padėkojo Lenkijos prezidentui už pagalbą kovojant su tebesitęsiančia prie mūsų sienų hibridine ataka ir už puikų pasienio tarnybų bei kitų institucijų bendradarbiavimą sprendžiant prie Europos Sąjungos (ES) išorės sienos kylančius iššūkius.

„Turime įsipareigojimą saugoti ES rytinę sieną ir šį įsipareigojimą vykdysime“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Lietuvos premjerė ir Lenkijos prezidentas aptarė šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje svarbą bei šalių bendradarbiavimą ES.

Susitikime didelis dėmesys skirtas strateginių infrastruktūros projektų (elektros tinklų sinchronizacijos, dujų jungčių, Rail Baltica, Via Baltica, Via Carpathia) įgyvendinimui.

Lenkijos vadovas A. Duda Vilniuje lankosi minint Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-iąsias metines.