BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Režimo persekiojamiems baltarusiams – nemokamos Lietuvos nacionalinės vizos

Data

2020 12 02

Įvertinimas
0
_MG_7918.jpg

Gruodžio 2 dieną Vyriausybė nusprendė režimo persekiojamiems baltarusiams nemokamai išduoti nacionalines Lietuvos vizas. Tokį siūlymą teikė Užsienio reikalų ministerija.

“Dėl Baltarusijos režimo vykdomos prievartos prieš savo piliečius ir masinių žmogaus teisių pažeidimų į Lietuvą nori atvykti vis daugiau Baltarusijos piliečių, ieškančių prieglobsčio ir laikinos apsaugos. Norėdami atvykti ir ilgiau pasilikti Lietuvoje, Baltarusijos piliečiai privalo gauti ilgalaikę nacionalinę vizą, už kurios prašymo išduoti nagrinėjimą, imamas 60 eurų konsulinis mokestis. Nuo šiol mokestis nebus imamas”, – sakė laikinai Ministro Pirmininko pareigas einantis Saulius Skvernelis.

Lengvata bus taikoma tais atvejais, kai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija patvirtins, kad prašymas teikiamas dėl ypatingų humanitarinių priežasčių arba nacionalinės vizos išdavimas neimant konsulinio mokesčio atitinka vystomojo bendradarbiavimo, užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus.

Vadovaujantis Lietuvos rinkliavų įstatymu, pateikiant prašymą išduoti nacionalinę vizą migracijos tarnybose Lietuvoje, taip pat bus neimama valstybės rinkliava už tokių prašymų nagrinėjimą.