BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Savaitę Vyriausybės veikloje dalyvavę moksleiviai gilinosi į keturias sritis

Data

2021 08 27

Įvertinimas
0
mokslas.JPG

Rugpjūčio 23–27 d. 13-ą kartą vyko aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę 2021“. 29 baigiamųjų klasių moksleiviai ir jau būsimi studentai turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais.

„Tikiu, kad dalyvavimas šiame projekte buvo kupinas įdomių įspūdžių bei galimybių iš arčiau susipažinti su Vyriausybės, valstybės institucijų bei politikų veikla, kasdieniu jų darbu. Galbūt ši aktyvi rugpjūčio savaitė, praleista valstybės valdymo įstaigose, ateityje paskatins jus rinktis valstybės tarnautojo ar politiko kelią. Linkiu jums didelės sėkmės moksle ir visuomeninėje veikloje. Tikiuosi, kad įgytos žinios ir būsimi darbai bus skirti Tėvynei stiprinti“, – projekto pabaigos renginyje sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Šiais metais projekte dalyvavo iš viso 29 atrinkti dalyviai. Paskirstyti po du, savaitės praktiką jie atliko vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje: bendravo su Ministru Pirmininku, ministrais, dalyvavo posėdžiuose, susitikimuose, susipažino su institucijos, jai pavaldžių įstaigų darbu, atliko institucijos jiems pavestus darbus, rengė bendrą savaitės užduotį. Moksleiviai taip pat dalyvavo neformaliuose pokalbiuose su žinomais Lietuvos žmonėmis iš įvairių sričių (olimpine čempione Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene, Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala, Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte, jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ vadove Monika Merkyte) ir kitose smagiose veiklose (pavyzdžiui, Energetikos ministerijai priskirti dalyviai lankėsi Ignalinos atominėje elektrinėje, Žemės ūkio ministerijai – vyko į žirgyną ir galėjo pajodinėti žirgais, Vidaus reikalų ministerija dalyvius pakvietė į Valstybės sienos apsaugos tarnybą).

Dalis projekto veiklų vykdytos bendrai, dalyvaujant visiems 29 projekto dalyviams. Tradiciškai projekto dalyviams buvo paskirta bendra baigiamoji užduotis – šiais metais suskirstyti į keturias grupes jie turėjo pateikti pagrindinius žingsnius, kaip pasiekti Vyriausybės tikslus keturiose prioritetinėse srityse (stipri ir saugi Lietuva, skaitmeninė transformacija, žaliasis kursas ir viešasis valdymas).

Per 13 projekto įgyvendinimo metų jame dalyvavo, su valstybės politine veikla susipažino ir tapti aktyviais piliečiais paskatinti buvo daugiau nei 380 moksleivių.

Projektą organizavo Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir partneriu AB „Lietuvos geležinkeliai“.