BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seimo rudens sesijai teikiami svarbius pokyčius įgyvendinančių įstatymų projektai

Data

2021 08 25

Įvertinimas
2
Vyriausybė .jpg

Siekiant suderinti Vyriausybės ir Seimo darbą, Vyriausybė, planuodama svarbiausių įstatymų projektų parengimą ir priėmimą parlamente, trečiadienį posėdyje patvirtino ir Seimui teikia rudens sesijos darbų programą, kurioje iš viso – daugiau kaip 120 iniciatyvų.

„Programa parengta pagal ministerijų pasiūlymus ir iki šiol aptarinėta įvairiuose darbo susitikimuose. Iš jos matyti, kad Seimo sesija turėtų būti gana intensyvi – iš viso teikiami 127 įstatymų projektų paketai. Geresnė žinia yra ta, kad 40 iš jų jau pateikti Seimui svarstyti, dar 87 įstatymų paketai turėtų būti pateikti parlamentui papildomai. Iš visų šių 127 projektų 84 yra susiję su mūsų Vyriausybės programa, kai kurie iš dalies taip pat ir su Europos Sąjungos nuostatų įgyvendinimu“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Premjerė pabrėžia, kad didžiausias rudens sesijos darbas tradiciškai bus kitų metų valstybės biudžeto tvirtinimas, į nacionalinę teisę bus perkeliama daug Europos Sąjungos teisės aktų nuostatų. Atsižvelgiant į Vyriausybės programą, prioritetinis dėmesys bus skiriamas švietimui, inovacijų reformai, viešajam administravimui ir valstybės tarnybai, socialinės atskirties mažinimui, sveikatos apsaugai.

Vyriausybė daug dėmesio skirs socialinei sričiai ir siūlys keisti socialinio draudimo pensijų indeksavimo bei vienišo asmens išmokos indeksavimo tvarką. Siūloma naujove – apsaugos nuo smurto orderiu – bus įtvirtinta nauja apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje priemonė.

Numatoma teikti įstatymų pakeitimus, kuriais nustatomi asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų išdėstymo ir teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo bei tarpusavio bendradarbiavimo teikiant šias paslaugas principai ir kriterijai.

Pateiktoje programoje siūlomas naujos redakcijos Technologijų ir inovacijų įstatymo projektas, kuriuo numatoma sudaryti sąlygas kurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą, užtikrinti efektyvią inovacijų ekosistemos plėtrą. Priėmus Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus, numatoma sudaryti sąlygas stiprios Mokslo agentūros veiklai.

Taip pat bus siūlomi Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimai, kuriais šalinamos priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų disproporcijos, ir Profesinio mokymo įstatymo pakeitimai, numatantys priėmimo į valstybės finansuojamas vietas tvarkos pokyčius ir sudarantys galimybę planuojant valstybės finansuojamas vietas pasinaudoti darbo rinkos, darbdavių, regionų nustatyta paklausa ir pasiūla.

Numatoma tobulinti kompleksinius pirkimus ir koncesijas reguliuojančius įstatymus, siekiant viešųjų pirkimų procesą padaryti veiksmingesnį ir didinti inovatyvių ir žaliųjų viešųjų pirkimų mastą. Teikiamais Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimais tikimasi sukurti mechanizmą, skatinantį vandentvarkos įmonių stambinimą, siekiant užtikrinti kokybiškas ir prieinamas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas.

Teisėtvarkos srityje planuojami įstatymų pakeitimai, susiję su bausmių vykdymo sistemos ir probacijos vykdymo institucine pertvarka.

Įgyvendinus Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane numatytus Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus, bus sudarytos galimybės lanksčiau priimti reikiamų kompetencijų ir įgūdžių turinčius darbuotojus, atleisti netinkamus ir pan.

Seimo rudens sesijos darbų programa parengta atsižvelgiant į 2021–2024 m. Vyriausybės teisėkūros plane planuojamų parengti projektų, įgyvendinančių Vyriausybės programos, taip pat ES teisės aktų nuostatas, ir ministerijų planuojamų parengti projektų, skirtų neatidėliotinoms problemoms spręsti, sąrašus.

Seimo rudens sesija prasideda 2021 m. rugsėjo 10 d.