BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Situaciją prie išorinės Europos Sąjungos ir Baltarusijos sienos I. Šimonytė aptarė su Graikijos premjeru

Data

2021 11 19

Įvertinimas
0
Graikija Lietuva shutterstock_325963292.jpg

Šiandien, lapkričio 19 d., Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė telefonu kalbėjosi su Graikijos premjeru K. Mitsotakiu ir padėkojo jam už Graikijos dėmesį, solidarumą ir praktinę pagalbą Lietuvai, patiriančiai Baltarusijos režimo hibridinę ataką.

Pasak premjerės, Lietuva ypač vertina Graikijos paramą ir bendras pastangas siekiant vieningo Europos Sąjungos (ES) atsako Baltarusijos režimui dėl neteisėtos migracijos instrumentalizavimo, taip pat ir plečiant ES sankcijas.

„Svarbu išlaikyti ES vienybę, nenuolaidžiaujant šią krizę sukėlusiam režimui, kitaip migracijos srautai tik didės. Baltarusija turi būti spaudžiama sustabdyti neteisėtos migracijos srautus, leisti žmonėms saugiai sugrįžti į kilmės valstybes ir leisti tarptautinėms organizacijoms suteikti reikiamą humanitarinę pagalbą“, – pabrėžė I. Šimonytė.

I. Šimonytė pasidžiaugė toliau plėtojamu Lietuvos ir Graikijos ekspertų bendradarbiavimu nelegalios migracijos valdymo srityje bei informavo apie naujausią situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.