BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


STT paskirta Nacionalinės korupcijos prevencijos darbotvarkės rengimo koordinatore

Data

2021 04 07

Įvertinimas
0
STT koordinatore_TM.JPG

Šiandien Vyriausybės nutarimu Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskirta Nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos klausimais projekto rengimo koordinatore. Šiuo ilgalaikiu strateginiu dokumentu bus siekiama įgyvendinti esminius pokyčius mažinant korupciją bei nuosekliai ir kompleksiškai valstybėje formuoti korupcijai atsparią aplinką. Darbotvarkės ir įgyvendinimo plano parengimui planuojama pasitelkti  Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertus.

„STT pradeda rengti nacionalinę korupcijos prevencijos darbotvarkę – strateginį dokumentą, padėsiantį sistemiškai kurti antikorupcinę aplinką Lietuvoje ir į šį procesą įtraukti daugiau viešojo ir privataus sektoriaus subjektų. Svarbu, kad institucijos rodytų iniciatyvą ir įsitrauktų į darbotvarkės rengimą, teiktų siūlymus, kokias priemones visi kartu galėsime įgyvendinti ir kokių rezultatų sieksime, užtikrinant šalies antikorupcinį proveržį“ – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Nacionalinė darbotvarkė korupcijos prevencijos klausimais – tai ilgalaikis strateginis dokumentas, kuriame mažiausiai dešimčiai metų bus numatyti šalies antikorupcinės politikos ir pažangos tikslai bei uždaviniai. Siekiant darbotvarkės įgyvendinimo, turės būti parengti veiksmų planai, kuriuose bus numatytos konkrečios priemonės bei subjektai, atsakingi už jų vykdymą.

Darbotvarkė rengiama įgyvendinat nuo šių metų įsigaliojusį Strateginio valdymo įstatymą ir pakeis Lietuvos Respublikos nacionalinę kovos su korupcija 2015–2025 m. programą. STT paskirta Nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos klausimais projekto koordinatore. Teisingumo ministerijai pavesta organizuoti Darbotvarkės projekto rengimo ir derinimo su suinteresuotomis institucijomis procesus.

Siekiama užsitikrinti EBPO ekspertinę pagalbą rengiant Nacionalinę korupcijos prevencijos darbotvarkę

Siekdama visapusiškai kokybiško ilgalaikio strateginės reikšmės dokumento parengimo, STT dalyvauja Europos Komisijos projekte, pateikė paraišką, kuri yra galutiniame vertinimo etape, siekiant užsitikrinti galimybę gauti EBPO ekspertinę pagalbą šios Darbotvarkės parengimui ir įgyvendinimui.

STT planuoja įgyvendinti Europos Komisijos finansuojamą techninės paramos projektą „Veiksmingas nacionalinės antikorupcinės strategijos įgyvendinimas“, kurio metu EBPO teiktų ekspertines įžvalgas, rekomendacijas dėl Darbotvarkės ir jos veiksmų plano rengimo bei įgyvendinimo.

Projekto įgyvendinimo metu būtų siekiama pagerinti korupcijos prevencijos ir jos priemonių planavimą, įgyvendinimą ir stebėjimą, taip pat analizuoti pasiektą pažangą, sukurti rezultatų vertinimo sistemą, parengti antikorupcinio sąmoningumo didinimo bei informavimo kampaniją.