BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su Čekijos ambasadoriumi aptartas šalių bendradarbiavimas

Data

2021 02 19

Įvertinimas
0
Čekijos Respublika Lietuva shutterstock_271904219.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame vaizdo pokalbyje su Čekijos ambasadoriumi Vitu Korseltu ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą politikos, ekonomikos, gynybos ir saugumo srityse.  

„COVID-19 fone šalių bendradarbiavimas ypač svarbus. Pavyzdys –  Lietuvos ir kitų valstybių prisijungimas prie Čekijos, Austrijos, Graikijos ir Danijos premjerų iniciatyvos – laiško Europos Komisijai dėl „AstraZeneca“ vakcinų įsigijimo“, – sakė premjerė.

Ministrų kabineto vadovė pabrėžė, kad kova su pandemija – pagrindinis Vyriausybės darbotvarkės klausimas. Esminis dėmesys skiriamas vakcinavimo proceso koordinavimui.

Pažymėta, kad Lietuva ir Čekiją sieja draugiški bei intensyvūs dvišaliai santykiai, taip pat nuolatinis glaudus bendradarbiavimas Europos Sąjungos (ES), NATO ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Lietuva labai vertina Čekijos indėlį į saugumą – NATO sąjungininkų buvimas yra gyvybiškai svarbus regiono saugumui.

I. Šimonytė pabrėžė, jog Lietuva norėtų stiprinti bendradarbiavimą su Čekija siekiant užtikrinti, kad Rytų partnerystė išliktų strateginis ir geopolitinis ES prioritetas.

Būtina paremti Baltarusijos tautą jos kovoje už laisvę ir demokratiją. Baltarusijos režimo žiaurumas tęsiasi, todėl, pasak premjerės, reikia tęsti spaudimą Baltarusijos režimui, vykdant ir sankcijų politiką.