BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Sudaryta darbo grupė COVID-19 ligos prognozavimo ir valdymo klausimams spręsti

Data

2020 12 30

Įvertinimas
1
paveik.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sudarė darbo grupę klausimams, susijusiems su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) lemiamų reiškinių prognozavimu ir valdymu, koordinuoti ir spręsti. Grupei vadovaus Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Grupės sudėtyje: Jonas Bačelis – Lietuvos statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus programuotojas; Simona Bieliūnė – sveikatos apsaugos ministro patarėja; Lukas Galkus – Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas; Laimonas Griškevičius – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius;  Giedrė Kauneckienė – Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Planavimo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausioji specialistė; Eglė Markevičiūtė – ekonomikos ir inovacijų viceministrė; Ginreta Megelinskienė – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja; Valdas Pečeliūnas – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktorius medicinai; Jūratė Petrauskienė – Lietuvos statistikos departamento generalinė direktorė;  Tomas Stankevičius – Vyriausybės kanceliarijos Viešojo valdymo grupės vyriausiasis patarėjas; Aistis Šimaitis – Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės projektų vadovas;  Vaidotas Zemlys-Balevičius – UAB „Euromonitor International“ duomenų mokslininkas.

Šiai darbo grupei pavesta padėti valstybės institucijoms ir įstaigoms rinkti, analizuoti duomenis ir priimti šiais duomenimis grįstus pandemijos valdymo sprendimus. Ji taip pat privalės teikti Vyriausybei informaciją apie egzistuojančias sistemines duomenų prieinamumo problemas ir rengti pasiūlymus dėl galimų jų sprendimo būdų.

Darbą jau yra pradėjusi Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo svarstyti ir teikti, taip pat darbo grupė klausimams, susijusiems su pagalbos COVID-19 ligos sukeltos pandemijos paveiktoms asmenų grupėms teikimu, koordinuoti ir spręsti.