BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitikime su Lietuvos verslo taryba – dėmesys popandeminei darbo rinkai

Data

2021 07 20

Įvertinimas
0
LRVK20210720-2.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitikime su Lietuvos verslo tarybos atstovais aptarė aktualius klausimus.

Didžiausias dėmesys skirtas užimtumo situacijai šalyje ir nedarbui. Šiuo metu Lietuvoje yra 200 tūkst. bedarbių, laisvų darbo vietų priskaičiuojama 36 tūkst.

„Turime kartu ieškoti išeičių, kad veikdami kartu pasiektume geresnį rezultatą, negu yra šiuo metu“, – pabrėžė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Aptartos galimybės gerinti profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą galimybes, kad žmonėms būtų lengviau integruotis į darbo rinką, o įmonės galėtų lengviau surasti trūkstamų profesijų darbuotojų Lietuvoje. Verslo tarybos atstovai pasidalijo patirtimi pritraukiant emigravusius Lietuvos talentus atgal į gimtinę. Pasikeista nuomonėmis dėl galimybių paspartinti įmonių investicijas į našesnes technologijas ir procesus, kas sudarytų prielaidas tvariam atlyginimų augimui šalyje.

Taip pat diskutuota dėl pelno mokesčio lengvatos reinvestuotam pelnui.

Kalbėta apie pandemijos suvaldymo priemones. Premjerė paprašė Verslo tarybos atstovų, kaip pagrindinių darbdavių, paskatinti vakcinaciją organizacijos vienijamose įmonėse.

Susitikimus su Verslo taryba numatoma rengti reguliariai.

Lietuvos verslo taryba vienija verslo organizacijas „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederaciją, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmus ir Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją.