BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Toliau švelninamos pandemijos valdymo priemonės

Data

2022 03 04

Įvertinimas
6
kovid.jpg

Nuo kovo 5 d. Vyriausybė nebetaikys 15 kv. m. bendro ploto reikalavimo vienam lankytojui prekybos vietose, esančiose uždarose erdvėse.  Sprendimas priimtas atsižvelgiant į nuo vasario mėnesio pradžios mažėjantį sergamumą COVID-19 liga, taip pat nedidėjantį reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje gydomų pacientų skaičių.

Jau anksčiau buvo priimti sprendimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių švelninimo – atsisakyta sąlytį turėjusių asmenų izoliacijos, ugdymo įstaigose srautų valdymas yra rekomenduojamas, nebėra privalomo reikalavimo pradinukams dėvėti asmens apsaugos priemones pamokų metu.

Taip pat patikslintos atvykimo į Lietuvą sąlygos atsižvelgiant  į Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas dėl mažėjančių galimybių susisiekti su Rusijos Federacija oro transportu. Europos Sąjungos ir Lietuvos piliečiams bei jų šeimų nariams, pageidaujantiems išvykti iš Rusijos Federacijos, užtikrinama galimybė atvykti/grįžti traukiniu. Asmenims, vykstantiems tranzitiniais traukiniais, turintiems atitinkamos srities ministro leidimą, bus leidžiama išlipti ir įlipti Lietuvos teritorijoje. Taip pat nuspręsta nereikalauti atvykstant turėti atliktą COVID-19 tyrimą, o sudaryti sąlygos jį atlikti atvykus į Lietuvą.