BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ukrainiečių vaikų švietimo reikmėms – papildomi 6,7 mln. eurų

Data

2022 05 04

Įvertinimas
0
Frame 31.jpg

Vyriausybė iš Ukrainos į Lietuvą pasitraukusių karo pabėgėlių būtiniausioms švietimo reikmėms papildomai skiria 6,7 mln. eurų. Lėšos bus skirtos vaikų ugdymui ir pavėžėjimui į mokyklas finansuoti iki šių mokslo metų pabaigos.

„Toliau matome didžiulį poreikį teikti visokeriopą valstybės pagalbą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Siekiame vaikams užtikrinti galimybę toliau mokytis, sykiu sudarydami sąlygas jų tėvams, globėjams dirbti, kurtis mūsų šalyje. Jau daugiau kaip 10 tūkst. ukrainiečių vaikų mokosi mūsų mokyklose ir lanko darželius. Savivaldybės ir savo iniciatyva prisideda atliepdamos karo pabėgėlių poreikius, bet ankstesnių valstybės skirtų lėšų nepakanka. Atvykstančių vaikų skaičius mokyklose, nors ir lėčiau, bet tebeauga“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

ŠMSM vertinimu, Vyriausybės skirtų papildomų lėšų užteks vaikų ugdymui pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas bei jų pavėžėjimui į mokyklą ir atgal iki šių mokslo metų pabaigos.

Kovo pabaigoje šioms ukrainiečių vaikų švietimo reikmėms valstybė skyrė 2,16 mln. eurų.

Ukrainiečių vaikai gali būti priimami į visas Lietuvos mokyklas, kuriose yra vietų. Dėl priėmimo tėvai (globėjai) gali kreiptis tiesiai į mokyklą arba savivaldybės, kurioje apsistojo, švietimo padalinį. Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, taikomas individualus adaptacinis laikotarpis, kuris priklauso nuo vaiko emocinės būsenos. Vaikai gali mokytis klasėse kartu su kitais bendraamžiais arba išlyginamosiose klasėse. Atvykę mokiniai gali nuotoliniu būdu jungtis prie Ukrainos mokyklų ar bendro portalo ir mokytis pagal ukrainiečių programą.