BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybės valdomų įmonių personalo atrankos bus skaidresnės

Data

2021 08 11

Įvertinimas
0
Rinka ekonomika finansai shutterstock_116021734.jpg

Vyriausybė šiandien pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui, kuriuo siekiama, kad  valstybės valdomų įmonių valdybų atrankos procedūros būtų skaidresnės ir užtikrintų, jog valdybose pareigas eitų aukščiausias kompetencijas turintys asmenys.

„Valstybė privalo būti profesionalia ir atsakinga įmonių savininkė bei užtikrinti aukščiausią valdysenos standartą. Svarbu, kad nuo šiol bus vykdomos ne tik valdybų nepriklausomų narių atrankos, bet ir į valdybas skiriamų valstybės tarnautojų ar kitų asmenų atrankos. Jiems bus taikomi iš esmės vienodi bendrieji ir specialieji reikalavimai, kaip ir valdybų nepriklausomiems nariams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Kartu šios nuostatos atliepia ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertų bei Valstybės kontrolės pateiktas rekomendacijas. Kitas svarbus žingsnis – atsisakoma teisės į valdybas skirti laikinuosius valdybos narius, t. y. kol bus išrinkti nuolatiniai valdybų nepriklausomi nariai laikinai juos pakeičiant valstybės tarnautojais. Tokių nuostatų atsisakymas tik dar labiau stiprins valdybų depolitizavimą.

Vienas iš dabartinės Vyriausybės prioritetų yra valstybės valdomų įmonių pertvarka: optimizuotas jų portfelis, suformuoti profesionalūs valdymo ir priežiūros organai.

Nors pastaraisiais metais valstybės valdomų įmonių valdysena gerėja, tačiau pagrindiniai iššūkiai šiame sektoriuje ir toliau išlieka – tai efektyvumo ir skaidrumo didinimas, apčiuopiama grąža valstybei, skaidrios valdybų atrankos bei ambicingi veiklos tikslai.  Taip pat numatoma peržiūrėti ir valdybų narių atlygio sistemą, siekiant didinti, kad į valstybės valdomų įmonių valdymą įsitrauktų kuo daugiau valdysenos profesionalų.