BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė imasi teisėkūros proceso valdymo

Data

2021 05 03

Įvertinimas
5
Baneris Elektroniniai valdžios vartai shutterstock_165303917.jpg

Vyriausybė patvirtino ir viešai paskelbė 2021–2024 m. teisėkūros planą. Jame įvardijo svarbiausius teisės aktus, kuriuos, įgyvendindamos Vyriausybės programą, ketina parengti Vyriausybės kanceliarija ir ministerijos. Pirmą kartą parengta vidutinio laikotarpio trukmės teisėkūros darbotvarkė padės valdyti įstatymų, Seimo ir Vyriausybės nutarimų projektų rengimo procesą. Planuojant teisėkūrą Vyriausybės lygiu, siekiama sumažinti ne tik rengiamų teisės aktų skaičių, bet ir vengti itin dažnų dokumentų pataisų ir keitimų.

„Įvedus teisėkūros planavimą, Vyriausybė galės valdyti savo darbotvarkę ir pagrindinį dėmesį skirti tiems teisės aktams, kurie įgyvendina Vyriausybės programos nuostatas, suplanuotus veiksmus ir į Lietuvos teisę perkelia Europos Sąjungos teisės normas, taip pat daugiau dėmesio skirti tinkamam jų poveikio vertinimui ir sprendimų pagrindimui. Tai taip pat bus pagrindinis šaltinis, rengiant Vyriausybės pasiūlymus Seimo sesijoms“, – teigia premjerės patarėjas strateginio planavimo, viešojo administravimo, reformų ir pokyčių valdymo klausimais Darius Žeruolis.

Teisėkūros planas padės suvaldyti itin dažną tų pačių teisės aktų keitimą, kai ministerijos teikia smulkius pakeitimus vietoj sisteminių ir kompleksinių reguliavimo pakeitimų. Siekiama, kad institucijos derintų savo teisėkūros iniciatyvas kai keičiamas tas pats teisės aktas. Laikantis atviros Vyriausybės principų, su  Vyriausybės teisėkūros planu galės iš anksto susipažinti socialiniai ekonominiai  partneriai ir visi besidomintieji Vyriausybės planuojamomis teisėkūros iniciatyvomis. Teisėkūros planą numatoma reguliariai atnaujinti, atsižvelgiant į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo pokyčius, naujus priimtus Europos Sąjungos teisės aktus.


Vyriausybės kanceliarija kartu su Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA) ir ministerijomis atrinks galimo didesnio poveikio teisės aktų projektus, kuriems bus atlikti išsamesni (proporcingai galimų pasekmių mastui) poveikio vertinimai.  Ministerijos suplanuos atrinktų galimo didesnio poveikio teisės aktų projektų poveikio vertinimo  ir viešųjų  konsultacijų terminus, o Vyriausybės kanceliarija – šią informaciją paskelbs interneto svetainėje „E. pilietis“. Visiems suinteresuotiems asmenims bus sudaryta galimybė pateikti komentarų ir pasiūlymų, užtikrinant viešųjų konsultacijų dalyviams grįžtamąjį ryšį.  

Su 2021–2024 m. Vyriausybės teisėkūros planu galima susipažinti čia.

Daugiau informacijos gali suteikti jo parengimą koordinavusios Vyriausybės kanceliarijos Strateginių kompetencijų grupės vadovė Daiva Žaromskytė – Rastenė [email protected]  ir patarėja Asta Petkevičienė [email protected].