BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė ir Lietuvos savivaldybių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

Data

2021 03 22

Įvertinimas
1
Savivaldybe.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Vyriausybės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) susitarimo dėl dvišalio bendradarbiavimo pasirašymo ceremonijoje.

Susitarimą pirmadienį pasirašė premjerė Ingrida  Šimonytė ir LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Poreikis peržiūrėti ir naujomis nuostatomis papildyti šį susitarimą kilo atsižvelgiant į Aštuonioliktosios Vyriausybės programos prioritetą – darni regionų plėtra, taip pat Vyriausybės veiklos principus – diskusija, bendradarbiavimo su savivaldybėmis stiprinimas, interesų derinimas.

„Rezultatas, kurio siekiame, – tai stipri savivalda ir svarbus partneris siekiant pažangos valstybės politikos srityse. To pasiekti galime stiprindami dialogą ir bendradarbiavimą su savivalda, derindami tarpusavio interesus, priimdami sprendimus, mažinančius ekonominius ir paslaugų kokybės skirtumus tarp savivaldybių“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybė ir LSA susitarė tęsti ir užtikrinti nuolatinę Vyriausybės ir LSA dvišalės komisijos veiklą. Susitarime nustatyta, kad šios komisijos užduotis yra svarstyti ir teikti pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms svarbiais valstybei ir savivaldybėms klausimais, koordinuoti veiksmus, derinti  Vyriausybės ir savivaldybių interesus siekiant subsidiarumo principo įgyvendinimo ir pažangos valstybės politikos srityse.

Dvišalė komisija sudaroma iš Vyriausybės narių ir LSA atstovų: Ministro Pirmininko, finansų ministro, ekonomikos ir inovacijų  ministro, vidaus reikalų ministro, LSA prezidento ir LSA tarybos paskirtų 3 šios asociacijos narių. Pagal poreikį į komisijos susitikimus galės būti kviečiami kiti ministrai (ministrams negalint dalyvauti – viceministrai), savivaldybių merai, valstybės ir savivaldybių institucijų atstovai, ekspertai, visuomenės atstovai.

Dokumente taip pat nustatyta, kad dvišalės komisijos veikla organizuojama vadovaujantis dvišalės komisijos posėdyje patvirtintais nuostatais.

 

Su susitarimu galite susipažinti čia.