BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė koordinuos darnią šalies regionų raidą

Data

2021 05 05

Įvertinimas
5
Šiauliai rajonas žemėlapis shutterstock_364558670.jpg

Vyriausybė sudarė Darnios plėtros koordinavimo komisiją, kuri įgyvendins tolygią ir tvarią regionų plėtros politiką.

 „Sieksime sumažinti ekonominius ir socialinius netolygumus, pritraukti daugiau  investicijų į mažiau išsivysčiusius regionus. Darnūs ir koordinuoti savivaldybių, ministerijų, kitų institucijų  veiksmai turėtų užtikrinti tvarią regioninę politiką ir darnią jų raidą“, – sakė premjerė.  

Įgyvendinant regioninę politiką, numatyta daugiau galių suteikti savivaldybėms: perleisti joms daugiau šiuo metu centralizuotai atliekamų funkcijų, darniai regionų plėtrai numatytas priemones derinti su pokyčiais švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros, infrastruktūros ir ekonominio aktyvumo srityse.

Vykdant darnios socialinės, ekonominės ir teritorinės plėtros politiką, lemiančią geriausius rezultatus ir veiksmingą išteklių naudojimą, būtinas kompleksinis požiūris į kylančias problemas, plačiai apsvarstyti, suderinti ir įrodymais grįsti tarpinstituciniai sprendimai. Svarbu, kad būtų pasiektas racionalus sutarimas dėl vizijų, prioritetų, rezultatų, taip pat būtų veiksmingai koordinuojami reguliaciniai, administraciniai ir investiciniai veiksmai bei jų įgyvendinimas.

Vyriausybės horizontalūs prioritetai – kokybiškų gyvenimo sąlygų sudarymas ir užtikrinimas, regionų investicinio potencialo ir patrauklumo didinimas sudarant palankias sąlygas verslui ir užimtumui.  

Darnios plėtros koordinavimo komisija teiks Vyriausybei pasiūlymus dėl 2021–2030 metų Nacionaliniame pažangos plane numatytų užduočių vykdymo, koordinuos kitų regioninės politikos ir vietos plėtros horizontalių priemonių įgyvendinimą ir jų taikymą. Ši komisija svarstys ir teiks  pasiūlymus Vyriausybei dėl valstybės biudžeto, ES struktūrinių fondų lėšų, kitų tarptautinės finansinės paramos lėšų panaudojimo prioritetų ir kriterijų. Ji taip pat vertins plėtros programų, kuriomis įgyvendinamos regioninio vystymo nuostatos, įgyvendinimą, teiks pasiūlymus Vyriausybei  dėl  įtraukios ir įgalintos savivaldos socialinių, ekonominių ir teritorinių problemų sprendimo ir atliks kitas darnios regionų plėtros koordinavimo funkcijas.

Darnios plėtros koordinavimo komisijai vadovaus premjerė, komisiją sudarys viceministrai, kancleriai, Vyriausybės kanceliarijos atstovai.