BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė nutarė steigti Lietuvos ambasadą Korėjos Respublikoje

Data

2021 06 07

Įvertinimas
0
zenklas.jpg

Vyriausybė nutarė nuo rugsėjo 1 dienos įsteigti Lietuvos ambasadą Korėjos Respublikoje.

Lietuvos interesas stiprinti ryšius su Korėjos Respublika kaip viena iš bendraminčių Rytų Azijos regiono partnerių pabrėžiamas Vyriausybės patvirtintame ilgalaikiame Lietuvos veikimo Indijos ir Ramiojo vandenynų regione veiksmų plane, kuriuo siekiama įtvirtinti Lietuvos piliečių saugumą ir gerovę bei atverti Lietuvos eksportuotojams naujas galimybes pažangiausiose pasaulio rinkose.

„Lietuvos interesai Azijoje vis dar per menkai atstovaujami. Siekiame plėsti ir diversifikuoti rinkas, atverti mūsų verslams naujus kelius, ieškoti galimybių šalyse, su kuriomis iki šiol dar neturėjome gilesnių ryšių“, - sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ambasados įsteigimas palengvins abiejų šalių mokslinį bendradarbiavimą, kultūros, meno ir akademinių ryšių plėtojimą. Didelių galimybių teikia dvišalis bendradarbiavimas mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų srityse. Ambasados steigimas atvers kelius lietuviškų prekių bei paslaugų, ypač aukštos pridėtinės vertės, eksporto didinimui ir investicijų pritraukimui Lietuvos infrastruktūros projektuose.

Korėjos Respublikos ekonomika yra inovatyviausia pasaulyje bei viena iš pirmaujančiųjų mokslo ir studijų, IT, elektronikos, biotechnologijų, robotikos, dirbtinio intelekto ir kitose pažangios ekonomikos srityse. Be to, Korėjos Respublika yra strateginė ir vertybinė Europos Sąjungos partnerė bei JAV sąjungininkė.

Lietuvos mokslininkai šiuo metu įgyvendina 8 projektus kartu su partneriais iš Korėjos Respublikos. Be to, Lietuva siekia tapti gyvybės mokslų regioniniu centru, o Korėjos Respublika yra viena iš pasaulinių lyderių gyvybės mokslų ir sveikatos priežiūros srityse.

Šiuo metu Lietuvai Korėjos Respublikoje atstovauja Lietuvos ambasada Kinijoje. Diplomatiniai santykiai su šia šalimi užmegzti 1991 metų spalio 14 dieną.