BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė patvirtino „Harmony Link“ jungties ir 330 kV Darbėnų skirstyklos inžinerinės infrastruktūros vystymo planą

Data

2021 09 01

Įvertinimas
0
harmony.jpg

Vyriausybė patvirtino ypatingos valstybinės svarbos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos projekto „Harmony Link“ jungties ir 330 kV skirstyklos „Darbėnai“ statyba“ inžinerinės infrastruktūros vystymo planą. „Tai atveria duris tolimesniems projekto etapams“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pasak ministro, nauja jūrinė jungtis su Lenkija reikšmingai padidins ne tik Lietuvos, bet ir visų trijų Baltijos šalių energetinį saugumą, o ateityje prisidės prie atsinaujinančios energetikos šaltinių integracijos.

350 km ilgio jūrinės elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ yra didžiausias sinchronizacijos projektas, kuris užtikrins elektros energijos tiekimo patikimumą po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais ir reikšmingai padidins visų trijų Baltijos šalių energetinį saugumą. Pastačius naują 330 kV skirstyklą „Darbėnai“, į ją bus prijungtos trys oro linijos į Bitėnus, Klaipėdą, Grobinę ir nuolatinės srovės jungtis „Harmony Link“. Nutiestas nuolatinės srovės aukštos įtampos kabelis sujungs Darbėnų pastotę Lietuvoje su Žarnoviecų pastote Lenkijoje.

„Harmony Link“ įgyvendinimo darbus atlieka Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“. Šiuo metu paruošiamieji „Harmony Link“ jungties darbai jau eina į pabaigą: parengta trasos studija Baltijos jūroje, pabaigtos įgyvendinimo studijos ir techninių reikalavimų rengimas, pabaigtas pagrindinis jūros dugno tyrimo etapas ir parengta ataskaita, paskelbti jūrinio kabelio bei keitiklių Lietuvoje ir Lenkijoje pirkimai.

„Litgrid“ taip pat jau įsigijo sklypą ir paskelbė 330 kV skirstyklos „Darbėnai“ projektavimo bei rangos darbų viešąjį pirkimą. Planuojama, kad šio objekto rangos darbai bus vykdomi principu „iki rakto“, t. y. rangovas turės parengti techninį ir darbo projektus, gauti statybų leidimus, pasirūpinti reikiama įranga, medžiagomis ir atlikti visus reikiamus derinimus ir veiksmus iki statybos užbaigimo akto. Rangos darbų sutartis galėtų būti pasirašyta šių metų gruodį, o darbai įgyvendinti per tris metus.

„Harmony Link“ bus jau antroji Lietuvos ir Lenkijos sistemas jungianti elektros jungtis. Kartu su 2016 m. įrengta sausumos jungtimi „LitPol Link“ ji leis sinchronizuoti Baltijos šalių elektros sistemas su kontinentinės Europos tinklais.