BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė siūlo naują valstybės duomenų valdymo ir naudojimo modelį

Data

2022 05 11

Įvertinimas
0
shutterstock_287194124.jpg

Vyriausybė siūlo naują valstybės duomenų valdymo ir naudojimo modelį, kurio tikslas – viešajam sektoriui suteikti galimybes ir įrankius analizuoti anonimizuotus ir integruotus įvairių institucijų duomenis.

„Ši Vyriausybė pradėdama darbą pažadėjo savo pertvarkų poreikį, sprendimus bei pasiektus rezultatus grįsti duomenimis. Realiuoju laiku renkami duomenys ir jų analizė buvo itin svarbūs valdant COVID-19 pandemiją ir nelegalios migracijos krizę. Duomenimis yra grindžiamas švietimo bei sveikatos sistemų pertvarkos poreikis ir priemonės. Visgi šiuo metu skirtingų  institucijų informacinėse sistemose esantys duomenys sunkiai pasiekiami, jų integravimas į bendrą visumą vis dar sudėtingas. Siūlomais pakeitimais siekiame sukurti palankias sąlygas bendrai valstybės duomenų valdysenai, supaprastinti prieigą prie anonimizuotų duomenų ir jų analizę. Duomenų visuma padeda ne tik pamatyti problemas, suvokti situacijos dinamiką, bet ir rasti geriausius konkrečių problemų sprendimus“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Oficialiosios statistikos įstatymo pataisomis siekiama patikslinti oficialiąją statistiką tvarkančių įstaigų, respondentų ir oficialiosios statistikos vartotojų teises ir pareigas, pakeisti statistinių duomenų teikimo, naudojimo ir apsaugos tvarkos nuostatas. Siūloma nustatyti kokybiškai naują valstybės duomenų valdymo ir tvarkymo teisinį reguliavimą, įteisinant valstybės duomenų valdysenos principus, būdus ir priemones. Lietuvos statistikos departamentas pertvarkomas į Valstybės duomenų agentūrą, išplečiamos jos funkcijos, numatomas naujas patariamasis organas – Valstybės duomenų valdymo taryba.

Numatoma, jog valstybės duomenų gavimo ir atvėrimo procesai taps lankstesni ir greitesni, reikšmingai sumažės administracinė našta. Anonimizuoti ir integruoti duomenys institucijoms bus pasiekiami per Valstybės duomenų agentūros Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą. Bus sudarytos papildomos prielaidos aprūpinti reikalingais duomenimis ekstremaliųjų situacijų ir nepaprastųjų padėčių valdytojus.