BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė siūlys Seimui nepaprastąją padėtį pratęsti

Data

2021 12 03

Įvertinimas
0
7066_168876314a69f31e70047a8f82b8ea31.jpg

Penktadienį Vyriausybė pritarė ir teiks Seimui siūlymą pratęsti nepaprastąją padėtį kiek ilgiau nei vienam mėnesiui, t. y. iki sausio 15 d. Pagal Konstituciją sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo, priima Seimas.

Seimui priėmus šį nutarimą nepaprastoji padėtis galiotų ne tik Lietuvos ir Baltarusijos, bet ir Lietuvos bei Lenkijos pasienyje siekiant užkardyti antrinę migraciją ir migrantų gabenimą Lenkijos kryptimi, tačiau tai neturės įtakos gyventojų judėjimui. Įvedus nepaprastąją padėtį didesni įgaliojimai suteikiami kariuomenei bei ribojamas patekimas į konkrečias teritorijas.

„Nepaprastosios padėties pratęsimas reikalingas tam, kad užkardytume galimas grėsmes dėl neteisėtos migracijos, taip pat matydami situaciją Baltarusijoje negalime atsipalaiduoti, bet tai neturės įtakos gyventojams. Jiems suvaržymai nebus taikomi, tačiau pareigūnai galės dažniau patikrinti dokumentus, jeigu kils įtarimų dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pastaruoju metu pastebima, kad suaktyvėjo neteisėtų migrantų gabenimas, pradėta virš 60 ikiteisminių tyrimų dėl asmenų gabenimo. Kriminalinės žvalgybos duomenimis, atsiranda ryšių tarp Lietuvos ir Baltarusijos organizuoto nusikalstamumo grupuočių – bandoma kurti gabentojų tinklus, buvo užfiksuota atvejų, kai žmonės buvo gabenami krovininėmis transporto priemonėmis. Jau kelis kartus buvo sugadinta koncertina.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Baltarusijoje yra nuo 7 iki 15 tūkst. neteisėtų migrantų, jie turėtų repatriaciniais skrydžiais išvykti iš Minsko į savo kilmės šalis. Tačiau kol tai neįvyko, išlieka rizika, kad jie gali būti atsidurti prie Lietuvos pasienio.

Stiprinant sienos apsaugą įtraukiamas elementas dėl bandymo kirsti sieną nustatytose vietose neleistinu būdu – sudaromos prielaidos užkardyti galimas provokacijas pasienio kontrolės punktuose, ne tik vadinamojoje žalioje zonoje. Toks sprendimas priimtas reaguojant į įvykius Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Be to ketinama atsisakyti nepaprastosios padėties teritorijoje, esančioje 200 metrų atstumu aplink migrantų apgyvendinimo centrus. Šis ribojimas yra perteklinis, ypač miestuose.  Taip pat bus atsisakyta ribojimo dėl galimybės transporto priemonėms patekti į nepaprastosios padėties teritoriją.