BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė teikia Seimo rudens sesijai svarbiausių įstatymų projektus

Data

2022 08 31

Įvertinimas
0
_MG_7919.jpg

Vyriausybė patvirtino Seimo rudens sesijai teikiamų svarbiausių įstatymų projektų paketą. Parlamento rudens programai siūloma daugiau kaip 90 iniciatyvų.

„Vyriausybė didžiausią dėmesį šioje darbų programoje skyrė brangstančių energetinių išteklių kainų kompensavimo mechanizmui ir socialinės atskirties mažinimui. Tai atsispindės ir rengiant 2023 metų valstybės biudžetą. Taip pat Seimui teikiami įstatymų projektai, kuriuos priėmus startuos valstybės tarnybos pertvarka, bus tęsiamos reformos sveikatos apsaugos srityse – čia itin svarbu įgyvendinti ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelį“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Tradiciškai Seimo rudens sesijai Vyriausybė pateiks ir projektus, susijusius su valstybės ir savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų patvirtinimu, ir su jais susijusius.

Taip pat bus parengti ir Seimui pateikti įstatymų projektai, kurie įgyvendina suplanuotas  Vyriausybės programos nuostatas, į nacionalinę teisę perkelia daug Europos Sąjungos teisės aktų nuostatų.   

Vyriausybės kanceliarija nuosekliai dirba su ministerijomis siekdama didinti teisėkūros proceso efektyvumą ir kokybę. Daug dėmesio skiriama teisės aktų projektų pagrindimui duomenimis ir faktine informacija. Svarbūs uždaviniai – rasti tinkamiausias priemones nustatytoms pagrįstoms problemoms spręsti ir mažinti visapusiškai neįvertintų įstatymų projektų skaičių.

Seimo rudens sesija prasideda 2022 m. rugsėjo 10 d.