BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybei išplėtus ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros sąrašą, daugiau įmonių privalės skirti ypatingą dėmesį savo kibernetinio saugumo užtikrinimui

Data

2021 03 08

Įvertinimas
0
Kibernetisnis saugumas shutterstock_85035682.jpg

Kovo 8 d. Vyriausybė patvirtino naują ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašą, kurio apimtis išsiplėtė nuo 92 iki 161 subjektų. Daugiausia papildymų yra geriamojo vandens tiekimo, paskirstymo bei tvarkymo sektoriuje, kur įtrauktos 26 naujos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros. Sąrašas taip pat praplėstas transporto ir pašto, informacinių technologijų ir elektroninių ryšių, viešojo saugumo, valstybės valdymo, energetikos, užsienio reikalų, saugumo politikos ir kituose sektoriuose veikiančiomis ypatingos svarbos informacinėmis infrastruktūromis.

„Pastaraisiais metais daugėja įmonių, kurių veikla ir paslaugų teikimas yra tiesiogiai priklausomas nuo patikimai veikiančios informacinės infrastruktūros. Praplėstas ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašas apima svarbiausias mūsų valstybei įstaigas, kurios nuo šiol privalės skirti ypatingą dėmesį jų valdomų ryšių ir informacinių sistemų kibernetiniam saugumui, taip pat užtikrinti jų atitiktį organizaciniams ir techniniams kibernetinio saugumo reikalavimams“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir pabrėžia – „tai, kad išplečiamas ypatingos svarbos sektorių sąrašas, leis padidinti dėmesį šių sričių kibernetiniam saugumui, o kartu tai užtikrins ir visos Lietuvos kritinės infrastruktūros saugumą“.

Ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašas buvo atnaujintas įgyvendinant LR kibernetinio saugumo ir Ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros identifikavimo metodikos nuostatas.