BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje atidarytoje piešinių parodoje – Lietuva Visagino moksleivių akimis

Data

2022 03 16

Įvertinimas
0
LRVK20220316-3.jpg

Šiandien Vyriausybėje atidaryta penkių Visagino mokyklų ir Visagino kultūros centro piešinių paroda „Čia – Lietuva“, kurioje pristatomos kūrybiškos moksleivių interpretacijos Lietuvos laisvės tema. 

„Tikrai ne viską galime pasakyti ir kartais sunku žodžiais išreikšti, yra žymiai lengviau ir paveikiau daug dalykų pasakyti spalvomis ir siužetais. Todėl tai, ką mes matome jūsų piešiniuose – šviesą, gerumą, tai kaip jūs matote savo gimtąją šalį – yra labai svarbu, ypač šiomis dienomis“, – parodos atidaryme sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Moksleivių piešinių siužetai pilni spalvų, gyvybės ir nevaržomo laisvės jausmo. Piešiniuose galima išvysti paprastus, bet be galo svarbius kasdienius vaikų džiaugsmus. Tema „Čia – Lietuva“ piešinių autoriams kėlė įvairias asociacijas, todėl jų kūriniuose gausu simbolių – nuo gandro iki meile Tėvynei alsuojančios širdies. Visagino moksleiviai savo piešiniuose išryškino laikui nepavaldžius istorinius ir mitologinius simbolius – geležinį vilką, karalių Mindaugą, televizijos bokštą, Vilniaus katedrą, Trijų kryžių paminklą. Vaikų piešiniuose – ir Visagino ženklai, nes Visaginas – neatsiejama Lietuvos dalis. Moksleiviai savo piešiniuose primena, kad valstybę kuriame mes visi. 

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo ir Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, kultūros centro direktorius Audronis Imbrasas bei Visagino moksleiviai ir jų mokytojai, kurie turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Vyriausybės rūmais.

Vyriausybėje atidarytoje parodoje eksponuojama 20 piešinių. Visą parodą galite pamatyti čia: https://visaginokultura.lt/cia-lietuva/