BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanceliarijoje vyko hibridinių grėsmių atgrasymo pratybos

Data

2022 01 14

Įvertinimas
4
matrix-3408060.jpg

Sausio 13–14 d. Vyriausybės kanceliarijoje vyko Europos hibridinių grėsmių užkardymo centro, įsikūrusio Helsinkyje, surengtos stalo pratybos. Jose dalyvavo Prezidento kanceliarijos, Seimo kanceliarijos, Vyriausybės kanceliarijos, Krašto apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Energetikos ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kitų institucijų atstovai.

Atsižvelgdami į esamą saugumo aplinką, pratybų dalyviai modeliavo galimus hibridinių grėsmių vystymosi scenarijus ir ieškojo būdų, kaip šias potencialias grėsmes atgrasyti ar neutralizuoti.

Renginį pradėjo Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupės vadovas Vilmantas Vitkauskas: „Esame dėkingi už Europos hibridinių grėsmių užkardymo centro indėlį į didesnį transatlantinės bendruomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms. Lietuvos institucijos ir Centras bendradarbiaudami suorganizavo jau trečią bendrą renginį. Šiuo metu aplink Lietuvą susidariusi saugumo aplinka kelia įvairių iššūkių, todėl tokios pratybos yra itin reikšmingos rengiantis galimiems ateities scenarijams.“

Europos hibridinių grėsmių užkardymo centras įkurtas 2017 m. Lietuva nuo pat pradžių tapo jo steigėja ir nare. Šiuo metu Lietuva į Centrą yra delegavusi ekspertę dr. Viktoriją Rusinaitę.